Komentář

Téměř jisté je, že ze hry o divizi je Trutnov, ale souboj prvních dvou celků tabulky slibuje pěkně zamotanou detektivku. Nová Paka hraje doma s Broumovem, jede do Černilova, hostí Doudleby a končí v Jičíně; Olympia hostí doma Červený Kostelec, jede do Police, doma hostí Broumov a končí v Černilově.

Pro úplnost pořad Trutnova, který je jediným na jaře neporaženým týmem, ale na postup ztrácí pět bodů: doma Rychnov, venku Č. Kostelec, doma Police a venku Broumov.

Čtyři góly v minulém kole, kterými se novopacký Král a trutnovský Holubec dotáhli na dosud kralujícího Vacka, jičínského kanonýra rozlítily natolik, že tentokrát dal čtyři góly on. Za půl hodiny odstřelil Jaroměř a v čele tabulky střelců šel do trháku (24 – Vacek, 21 – Holubec a Král).

Gólová divočina se odehrála v duelu Doudleby – Nový Hradec. Na obou stranách padly góly v prvních pěti minutách, pak domácí vedli 2:1, minutu před koncem však hosté strhli vedení na svoji stranu (2:3), ale Sršeň ve druhé minutě nastavení zajistil zachraňujícím se domácím nesmírně cenný bod.

Naopak poslední Červený Kostelec si další prohrou doma zadělal na obrovské problémy. Na jaře získal pouhé čtyři body a jeho závěrečný pořad (venku Olympia, doma Trutnov a Rychnov a venku Police) nevěští nic dobrého: na nejbližší sestupové souputníky ztrácí pět bodů!

Naopak, zhluboka se právě výhrou v Č. Kostelci nadechla „dusící se“ Lhota.

Pokračuje finiš náchodského béčka, které v posledních třech kolech dvakrát vyhrálo venku a doma (nešťastně!) remizovalo s Jičínem. Vyhráno však zdaleka nemá, stejně jako dvaadvacetibodová Jaroměř.

O tom, kolik týmů se bude z přeboru poroučet, rozhodne sestupová matematika v divizi. Pokud ze sestupové příčky neunikne Týniště, opustí nejvyšší krajskou soutěž dva nejhorší celky.

Jaromír Fridrich