Očekávaný průběh mělo divizní derby v Předměřicích, kam přijela rezerva „votroků“. Hned ve třetí minutě poslal hradeckou juniorku do vedení Gavula. Po půl hodině byl již tav 0:4 a na hřišti již dominovali hostující fotbalisté. Divizní nováček z Převýšova překvapivě prohrál na hřišti Chocně.

Předněřice – FC Hradec 0:5

Utkání pro domácí začalo obvykle. Hned ve 3. minutě trestný kop z pravé strany proletěl pokutovým územím k osamocnému Gavulovi, a ten prostřelil domácího gólmana.

Domácí se dostali do první a poslední své šance ve 13. minutě, když Jaroš předložil míč Bergmanovi, který však před Lindrem zakončoval nedůrazně. V 19. minutě udeřilo podruhé, když Špidlenovu střelu z dálky tečoval Faltys.

O 3. minuty později byl již stav 0:3, když prudký přízemní centr z pravé strany doklepával za bezmocného brankáře Cejnara Uchytil. Hosté nadále udávali tempo zápasu.

Ve 29. minutě se k trestnému kopu z 20 metrů postavil Jelínek a parádní střelou zvýšil na 0 : 4. Tentýž hráč mohl ještě do přestávky zvýšit skóre svého celku, ale jeho prudkou střelu zastavila pravá tyč a následný pohotový zákrok domácího brankáře.

Druhý poločas hosté kontrolovali hru a nadále byli lepším mužstvem. Tečku za utkáním udělal střídající Čech, který se ve skrumáži nejlépe zorientoval a upravil stav zápasu na konečných 0:5.

Choceň – Převýšov 3:0

Do utkání vstoupil lépe Převýšov a byl v úvodních minutách aktivnějším mužstvem. Po 15. minutách Choceň hru vyrovnala. V 19. minutě po rohovém kopu Šulce zakončoval Jandera, ale brankař Petr střelu vyrazil do bezpečí. Ve 20. minutě měl dvě slibné šance Fejfar, ale domácí brankář byl vždy na místě. Ve 35. minutě padl první gól utkání. Zcela volný Šabata hlavičkoval z 8 metrů do pravé tyče a odražený míč sám uklidil do soupeřovy branky - 1:0. Ve 42. minutě se v šanci objevil Ujec, ale obrana domácích jeho střelu odvrátila na rohový kop.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s odhodláním vyrovnat, ale Choceňští jim to svou pozornou obranou nedovolili. Míč se pohyboval převážně mezi oběma šestnáctkami. Nikdo si větší šanci nevypracval Domácí nikam nespěchali a vyčkávali na chybu převýšovských fotbalistů. Té se dočkali v 68. minutě, kdy Panýrkovo zaváhání proměnil dnes úspěšný střelec Šabata a zvýšil na 2:0.

Divizní nováček si svůj kalich hořkosti musel vypít až do dna v 79. minutě. To obranou prošel Jandera a s přehledem upravil skóre na konečných 3:0.

V závěrečných minutách si domácí pozornou hrou vítězství pohlídali a připsali si do tabulky důležité tři body. Převýšov naopak již ve třech utkáních po sobě vyšel střelecky naprázdno.

Další podrobnosti se dozvíte, když kliknete zde.