Votrok krajský přebor Hradecka

Hradec Králové - Velikonoční mistrovský fotbal v krajském přeboru nevyčerpal plánovaný zápasový program. Duely Úpice – Chlumec, Dobruška – Lázně Bělohrad a Broumov – Vysoká byly odloženy kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám.

Událostí kola byly  čtyři góly kratonožského Jiřího Kořínka, který otočil skóre v Orlické Kotlině se Slavií. „První byl po kličce, druhý hlavou, třetí přehozením gólmana a čtvrtý do prázdné branky.  Čtyři góly v jednom zápase jsem dal poprvé, samozřejmě to potěší," svěřil se Deníku po výhře 4:3 čtyřiadvacetiletý forvard, který s fotbalem začínal v Jaroměří, a pak oblékal dresy Náchoda, Hradce Králové, Nového Bydžova, Bohemians, České Skalice, Dvora Králové a naposledy Živanic.

Do divizního týmu přestoupil jako nejlepší střelec loňské sezony krajského přeboru 
(27 branek – tři hattricky), na podzim nastoupil ve dvanácti zápasech v základní sestavě a dal čtyři góly. „V zimě jsem odešel do Kratonoh, když jsem využil jejich výhodné pracovní nabídky. V úvodu jara mně trápily žaludeční potíže. Věřím, že teď už to bude dobré, já svoje střelecké konto rozšířím a pomůžu týmu k co nejlepšímu umístění," dodal.

Zápasovým rekordem zůstává pět gólů Michaela Vacka v podzimním duelu Jičín – Úpice  8:2. Tentokrát však jičínský kanonýr, stejně jako celé jeho mužstvo, vyšel naprázdno v domácím utkání s Jaroměří. Jednogólovou výhru pro Deník komentoval trenér hostů Miloš Exnar: „Kvalitě fotbalu neprospělo, že se hrálo na umělé trávě, 
i když rozhodnutí, vzhledem ke klimatickým podmínkám, chápu. Předvedená hra nenasvědčovala tomu, že hrál třetí s druhým, bylo to spíše o bojovnosti. Nakonec rozhodla větší touha po bodech. K ním nám pomohl rychlý gól po kopu z rohu už v 9. minutě zápasu.Po změně stran Jičín zjednodušil hru, nakopával balóny dopředu a tlačil se do šancí. Naše obranná čtveřice tuhle situaci zvládla, chválím ji."

Vedoucí Olympia Hradec Králové udržela pětibodový odstup od Jaroměře po těsném domácím vítězstvím nad týmem Libčan, které svým premiérovým gólem v přeboru z perfektně zahrané standardní situace zařídil exligový Filip Klapka. Třinácté Libčany teď čekají tři zápasy pravdy – doma s poslední Úpicí a dohrávka s Novým Bydžovem a venku na hřišti čtrnácté Dobrušky.

Nenápadně se vzhůru sune po podzimu sedmý Rychnov. Na umělé trávě však měl s běhavým Novým Bydžovem hodně práce –  tři body a 3. místo v tabulce domácím zajistila Kubcova hlavička po autovém vhazování v 83. minutě.

Nové Město nad Metují stále čeká na první jarní výhru. 
O tu doma s Červeným Kostelcem přišlo ve třetí minutě nastavení. Náplastí byl zisk bonusového bodu v penaltovém rozstřelu – Nové Město ho zahrávalo už pošesté v sezoně, uspělo počtvrté.   (fr)

Tlapnet krajský přebor Pardubicka

Pardubice - Hned čtyři zápasy musely být kvůli nepřízni počasí odloženy v krajském přeboru. O víkendu se nehrály duely: Moravská Třebová – Choceň, Holice – Lanškroun, Hlinsko – Třemošnice a Žamberk – Litomyšl.

Ve velkém stylu pokračuje chrudimská rezerva, která navázala na drtivou výhru z Litomyšle a znovu to odnesl tým ze Svitavska. Dolní Újezd se od začátku zaparkoval na své polovině hrací plochy a čekal, co se bude dít. Domácí nájezdníci to zkoušeli ze všech stran, mačkali soka jako citron, přesto byl poločasový výsledek (2:1) pro hosty nadějný. To už měl na kontě dva góly exligový kanonýr Radim Holub a ten třetí přidal po přestávce, kdy Chrudim naplno roztočila kolotoč, jež se zastavil na čísle pět.

Tolik branek sice nepadlo při utkání v Letohradu, nicméně zajímavostí v závěru v ničem nezaostávalo. Polička byla blízko tříbodové výhře, než se v nastaveném čase trefil Černohous. Jeho branka ho natolik uvedla do „tranzu", že ze sebe sundal všechny vrstvy oblečení, přičemž zapomněl, že už má žlutou kartu, kterou dostal chvíli před tím. Následovalo jediné řešení – předčasný odchod. Pokutové kopy rezerva zvládla a vyválčila důležité body.

Ty si poprvé připsaly na jaře Svitavy. Hosté už museli zapnout, neboť po dvou porážkách v domácím prostředí nebylo v kabině veselo. Chmury vyplavila výhra v Pardubičkách. A byla zcela zasloužená. Nemuselo zůstat jen u dvou vstřelených branek, protože šancí měli Svitavští dost na to, aby domácí dorazili. Ti ještě v závěru snížili, ale na vyrovnání jim čas nezbýval.

Jednoznačné vítězství si přivezly Moravany z Horního Jelení. Slova trenéra Miroslava Kaluži hovoří za vše: „Děkuji hráčům za nasazení. Domácí nám nebyli soupeřem, předčili jsme je ve všech směrech. Kdyby se někteří mí hráči více koncentrovali na zakončení, byl by výsledek pro Jelení hrozivější."   (bed)