Gambrinus liga

Bez diskuse nejlepší výkon podzimu, bohužel zničený hanebnou koncovkou. „Votroci“ předvedli proti Jablonci další díl hororu s názvem „Katastrofa ve vápně“. Proti nejproduktivnějšímu týmu ligy v čele se čtrnáctigólovým střelcem Lafatou si vypracovali nejméně tři stoprocentní šance, ale všechny pochytal fantastický veterán Špit.

„Zápasy se rozhodují kvalitou ve vápně,“ říkává s oblibou trenér reprezentační sedmnáctky Josef Csaplár. Páteční pozdní večer mu dal plně za pravdu. Pokud by se hradečtí fotbalisté v pokutovém území orientovali lépe, Jablonec by odjížděl s debaklem!

Diváci se zejména v prvním poločase každou chvíli drželi za hlavu. Už v 6. minutě se do vzduchu pověsil Fukal a jeho bývalý jablonecký spoluhráč Špit si připsal první výtečný zákrok. Jeho „one man show“ pokračovala i nadále.

Po půlhodině vykouzlil Janoušek „barcelonskou“ kolmici za obranu na nabíhajícího Fischera, který však pálil v tutové šanci přímo do Špita. Ještě do poločasu šikovně střílel Štěpán, jenže jablonecký mág konečky prstů vyrazil na roh. Jablonec? Za půlku se dostal asi třikrát…

„Takhle hanebných prvních pětačtyřicet minut nepamatuju. Nevzpomínám si, že by moje mužstvo takhle hrálo,“ soptil trenér hostí František Komňacký. O přestávce přiběhl do jablonecké kabiny rozčilený šéf klubu Pelta, výkon jeho podřízených ho rozpálil doběla.

„Buzení o přestávce nám pomohlo, přesto jsme si ani za druhou půli nezasloužili vyhrát,“ konstatoval Komňacký.

A ve svém hodnocení nelhal. Jablonečtí měli jedinou šanci Pitákem, který ve skluzu vystřelil těsně vedle.

To Hradec si vypracoval ještě jednu mimořádnou tutovku: Fischer vyslal parádním pasem do sóla Černého, jenž postupoval sám na Špita, ale svoji střelu namířil do brankářových nohou.

„Čekal jsem, že se Špit rozhodne pro jednu stranu, bohužel zůstal celou dobu stát. Měl jsem to řešit kličkou, ale to vím až teď,“ sypal si popel na hlavu Pavel Černý.

V závěru ještě střílel těsně nad Fischer, neujala se ani standardní situace v nastaveném čase. Hradečtí fotbalisté tak po bezbrankovém duelu protáhli svoji černou sérii bez vstřeleného gólu na 475 minut.

„Zasloužili jsme si vyhrát, ale na to se nehraje. Bojovali jsme maximálně, měli jsme stoprocentní šance, jenže naše bolest přetrvává. Měli jsme dvě tři stoprocentní šance. Jestliže nedáte gól, nemůžete uspět,“ prohlásil hradecký trenér Václav Kotal.

„Je mi jich líto, zasloužili si vítězství. Naše ambice jsou hrát evropské poháry, ale s takovýmhle výkonem bychom v Evropě udělali akorát ostudu,“ uvedl Komňacký.

Hradec může těšit snad jen fakt, že mužstvo znovu po třech kolech neinkasovalo. Dařilo se Fukalovi, který neprohrál jediný souboj a v hradeckém dresu odehrál svůj nejlepší zápas.

FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec nad Nisou 0:0

Fakta - rozhodčí: Královec - Zlámal, Lakomý. Bez ŽK. Diváci: 2758.
Hradec Králové: Lindr – Plašil, Hochmeister, Fukal – Černý (82. Jandík), Pávek, Fischer, Janoušek, Poděbradský – Štěpán (82. Zelený), Dvořák (87. Chleboun). Trenér: Kotal.
Jablonec n. N.: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský (46. Novák) - Loučka - Kopic (80. Vošahlík), Vaněk (90. Štochl), Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.
Moment zápasu

DÁLNICE PRO ČERNÉHO
se otevřela v druhém poločase po luxusním pasu Fischera. Hradecký útočník místo kličky volil přízemní střelu, která se zarazila o Špitovy nohy.
Hvězda zápasu

HRÁČ S ČÍSLEM 1 – brankář Jablonce MICHAL ŠPIT.
Chytil dvě sóla, Fischera a Černého, famózně zastavil pohotovou střelu Štěpána. Byl k nepřekonání.