Program připravili předseda TMK Vojtěch Dlabáček a šéfrenér fotbalové akademie Róbert Barborík.

Jeho součástí byla ukázková tréninková jednotka ligového dorosteneckého týmu FC Hradec Králové kategorie U17, vedená trenéry Jaroslavem Veselým a Richardem Vláškem, a dále prohlídka celého objektu včetně šaten pro hráče, posilovny a zázemí pro profesionální trenéry.

Centrum přispívá rozvoji mladých hráčů

V přednáškovém sále poté Róbert Barborík hovořil o tom, jak toto fotbalové centrum mládeže přispívá k rozvoji mladých hráčů hradeckého fotbalového klubu. Většina přítomných se rovněž zapojila do následné diskuze na dané téma.

Přestože na tuto akci byli pozváni trenéři, funkcionáři i hráči celého Královéhradeckého kraje, zúčastnili se jí pouze zástupci Sokola Třebeš, FC Nový Hradec Králové, FC Slavia Hradec Králové a FK Černilov.

Zbořil akci chválil

V závěru prezentace přítomný předseda Okresního fotbalového svazu Hradec Králové Martin Zbořil poděkoval organizátorům za celou akci, kterou velmi pozitivně zhodnotil, a projevil přání, aby podobných aktivit, které mohou v tom dobrém ovlivnit náhled na fotbal a jeho pozici v regionu, bylo co nejvíce.   (ld, dla)