Jenže, nebyla to vůbec žádná sranda. Průbojné domácí mládí hradeckou defenzivu pořádně prověřilo. Svěřenci Bohuslava Pilného v úvodních minutách přežili bez újmy jen tak tak. Velké šance Vašíčka a závar ve 14. minutě po gólech doslova volaly.

Pak však přišly hradecké chvíle. ,,Votroci" postupem času hru vyrovnali a před přestávkou udeřili. Ve 39. min. vybojoval míč Vaněček, našel Vlkanovu, a ten prostřelil olomouckého gólmana 0:1. Vzápětí ještě mířil Vaněček těsně vedle.

Inkasovaný gól Hanáky nezlomil. Naštěstí v neděli střelecky totálně selhávali. Ve 47. min. propadl dlouhý aut před hradeckou branku, ale žádný z olomouckých hráčů nebyl schopný zblízka trefit brankové zařízení.

To samé na druhé straně předvedli Vaněček s Pázlerem.

Poté se ale děly věci. Hradec zlomil tuhý odpor během pouhých osmi minut!

62. min.: Vaněček nachází na vápně Trubače, a ten s pomocí lehké teče domácího beka zvyšuje na 0:2.

64. min.: Rohový kop vyráží gólman k Pázlerovi, který hlavou pohotově skóruje 0:3.

70. min.: domácí obraně prchá dvojice Malinský Vlkanova. Prvně jmenovaný předkládá svému spoluhráči míč před prázdnou branku a hradecké ruce letí počtvrté nad hlavu 0:4.

Touha po gólovém úspěchu vyšla i domácím. Blízko k němu měl už deset minut před koncem Ševčík, ale Ottmar vytáhl zákrok z říše snů a míč vyrazil na břevno. Proti povedené střele Rolince v 88. min. byl bohužel krátký 1:4.

Ač Hradec zvítězil jednoznačně, nebyl jeho výkon nijak zvlášť oslnivý. Po zápase to přiznal i kouč Pilný. ,,Bylo znát, že jsme do sezony vstoupili dvěma remízami. Hráči na začátku působili svázaným dojmem. Považuji za velké štěstí, že jsme přežili začátek, kdy si domácí vytvořili dvě velké šance," poznamenal bez vytáček lodivod ,,votroků".

Poprvé v sezoně poslal společně na hřiště gólové zabijáky Vaněčka s Pázlerem. První z nich se na výhře podílel asistencemi u dvou branek, druhý prokázal kanonýrské vlohy, když hlavou zvyšoval na 0:3. ,,Pozměnili jsme trochu rozestavení a vyplatilo se. Rozhýbalo se to, jak jsme chtěli," sdělil stroze Pilný.

Jeho tým podobné vítězství moc a moc potřeboval. ,,Mělo by nám to hodně pomoci. Každá výhra zvenku je velmi cenná. Doufám, že z toho budeme těžit i v dalších zápasech."

Dva góly mladíčka Adama Vlkanovy kouč nijak zvlášť nekomentoval. ,,Tři body získalo celé mužstvo. Na hřišti nikdo zvlášť nevynikal. Šlo především o poctivý týmový výkon."

Olomouc B - Hradec Králové 1:4

Fakta - branky: 88. Rolinc - 39. a 70. Vlkanova, 62. Trubač, 64. Pázler. Rozhodčí: Franěk Melichar, Kotalík. Žluté karty: 3:1 (Texl, Svozil, Vašíček Mareš). Diváci: 400. Poločas: 0:1.

FC Sigma Olomouc B: Spurný - Texl, Svozil, Štěrba, Jemelka - Hladík (79. Rolinc), Kalvach, Richter (64. Habusta), Falta - P. Ševčík, Vašíček (64. Chorý). Trenér: Chromý.

FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Krmaš, Nosek (80. Bederka), Mareš (46. Plašil) Černý, Trubač - Malinský (78. Súkenník), Pázler, Vlkanova - Vaněček. Trenéři: Pilný a Frimmel.