Přes čtvrtého prvoligového soupeře v Tipsport lize se už fotbalisté Hradce Králové nepřehoupli. V zimním soupeření ve středu vypadli v semifinále s pražskými Bohemians po výsledku 1:2.

Proto je ve čtvrtek čeká od 11 hodin souboj o třetí místo s rovněž druholigovým Frýdkem-Místkem. Ve finále klání se na Vyšehradě potkají dva účastníci nejvyšší soutěže: Bohemians v něm vyzvou Zbrojovku Brno.

Votroci přitom nebyli daleko úspěchu. Prohrávali sice 0:2… „Jednou jsme propadli ve středu obrany, podruhé jsme nezvládli standardní situaci,“ litoval asistent Ondřej Prášil.

Jenže sedm minut před koncem dal první gól v černobílých barvách René Kropáček, útočník přicházející z Domažlic. Na branku hlavou mu nahrál Otto Urma, nejčerstvější posila, jež dorazila z Teplic.

„Bohemians byli víc na balonu a do stavu 2:0 měli ze zápasu víc. My jsme měli sem tam nějaký náznak, ale závěr už byl náš. Jenže další gól nám tam nespadl,“ řekl brankář Patrik Vízek, který odchytal druhý poločas.

„Utkání splnilo přesně to, co jsme očekávali - a to velkou agresivitu a napadání od týmu Bohemians,“ pochvaloval si kvalitní test Prášil. Vzepjetí zkrátka přišlo pozdě, na vyrovnání nebyl čas. „Měli jsme se dostat dřív na kontakt. Jsme zklamaní, protože jsme šli do přípravy s tím, že chceme každý zápas vyhrát,“ upozornil asistent.

Další možnost to plnit má tým ve čtvrtek.

Fotbalová Tipsport liga

SEMIFINÁLE 1: FC HRADEC KRÁLOVÉ – BOHEMIANS PRAHA 1:2 (0:1).
Branky: 83. Kropáček – 26. Tetteh, 77. Šmíd. Rozhodčí: Starý – Urlich, Hurych.
FC Hradec Králové: Lindr (46. Vízek) – Mudra, Kvída (62. Nosek), Janoušek (89. Funda), Urma (C) – Pajer (78. Černý), Eliáš (62. Zorvan) – Martan (62. Krátký), Schwarz (62. Miker), Vlkanova (62. Súkenník) – Šípek (46. Kropáček).
Bohemians Praha: Fryšták (46. Kouba) – Dostál (46. Bartek), Krch (C) (62. Šmíd), Hůlka (46. Bederka), Kocič (46. Urdinov, 90+3. Vrána) – Reiter (46. Záviška), Jindřišek, Hašek (46. Vaníček), Luts (46. Dias) – Mašek (46. Nečas) – Tetteh (46. Kabajev).

SEMIFINÁLE 2: ZBROJOVKA BRNO – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 4:2 (3:0).
Branky: 28. Pilík z pen., 38. vlastní, 45. Kratochvíl, 75. Ashiru – 54. Šumský, 90. Honiš.