Suverénnímu Převýšovu už asi jen málokdo zkříží cestu za divizním návratem, zato o uchování soutěže svedou týmy z druhé poloviny tabulky lítý boj.

Výrok kola:
„Vsadili jsme na mladé a věříme, že se nám to v budoucnu vyplatí.“
Zdeněk Karanský, Olympia Hradec

V důležitém souboji o záchranu Kunčice zaslouženě zdolaly Týniště, které je už poslední. Domácí byli bojovnější, měli větší chuť po vítězství a dokázali uhlídat obávané útočné duo Lemfeld – Merganc. Hosté postrádali zápal a jiskru, jako by na ně dolehla frustrace po rozhodnutí STK, která za pozdní vyplnění zápisu jejich vítězný zápas s Broumovem kontumovala 3:0 ve prospěch hostů.

Podruhé na jaře vyhrálo béčko Nového Bydžova, jež v Broumově prohrávalo po čtvrthodině 0:2, ale dokázalo zápas otočit. Za stavu 2:1 je zachránila tyčka, ale čtvrt hodiny před koncem Bydžovu tři body zajistil precizní trestný kop Špidlena.

Podruhé v řadě inkasovaly Doudleby čtyři góly, tentokrát v domácím prostředí proti Olympii Hradec Králové, která tak napravila bezgólový jarní start doma s týmem Kratonoh. „Vsadili jsme na mladé a věříme, že se nám to v budoucnu vyplatí,“ řekl trenér Olympie Zdeněk Karanský. „Kromě brankáře Menšla, Mařase a Bělky tvoří základní sestavu dorostenci, většina z nich hraje ještě dorosteneckou divizi. Na jaře si svoji premiéru mezi dospělými odbyli hned tři – Trnka, Kabeláč a Pražák.

Novou digitální časomíru těsnou výhrou posvětila Police, která vedla jasně 3:0. Přepychy se k vážnější akci nedostaly celou hodinu, ale pak Chválek dvěma trefami během sedmi minut vše hodně zdramatizoval.

Už celých šest kol čekají na plný bodový zisk Kratonohy - na jaře dvakrát remizovaly, předtím závěrečné čtyři podzimní zápasy prohrály a naposledy se z výhry radovaly 16. října ve Lhotě 5:2. Proti Dobrušce domácí fotbalisté dvakrát dotahovali, další šance však už neproměnili. Nevyužili ani šance, když mezi tři tyče musel překvapivě náhradník Ruml, neboť rozcvičující se gólmanská jednička Malý nakonec chytat nemohl z důvodu nesrovnalostí v novém registračním průkazu.

Česká Skalice zvládla začátek zápasu a proti Lázním Bělohrad šla do vedení už v 5. minutě. V dalším průběhu však při ní stálo štěstí, hosté si vypracovali víc brankových šancí než soupeř . Většinu času zápas nabídl spíše boj než pohledný fotbal.

Novému Hradci proti vedoucímu Převýšovu dlouho vycházela úporná defenziva, favorit se gólově prosadil až v poslední čtvrthodině zápasu. To Lhota pod Libčany neponechala nic náhodě a hostující Rychnov nad Kněžnou srazila do kolen čtyřmi trefami do přestávky. (fr, jt)

Infografika.