.

Slezané ve formě

Slezané mají na jaře formu jako hrom. Z jedenácti zápasů jich devět vyhráli (!). Nezvládli pouze utkání ve vršovickém Ďolíčku, odkud si odvezli tříbrankový příděl. K sedmnácti podzimním bodům jich připojili plných 28 a čtyři kola před koncem mají stále ještě reálné šance na postup. Hradec rovněž patří k celkům, které ve druhé polovině soutěže stoupají díky dobrým výsledkům tabulkou, neprohrál už pětkrát v řadě. V dnešním utkání hodlají „votroci“ navázat na předešlé domácí výhry s Vítkovicemi a HFK Olomouc “Jarní výsledky a hlavně výkony Opavy jsou pro mě velkým překvapením. Je opravdu obdivuhodné, jak se zvedli,“ vystřihl poklonu soupeři hradecký kouč Luděk Klusáček. Tým z Moravy už není celkem, který vyloženě těží z domácího prostředí, vždyť plné bodové zisky přivezl z Bystrce, Vítkovic a Třince, dokázal rovněž remizovat na horké půdě Viktorie Žižkov. „Mají vyvážené mužstvo. V kádru nechybí zkušení fotbalisté typu Bartesky ani ambiciózní mladíci. Zejména v záložní řadě mají obrovskou sílu,“ upozorňuje Klusáček.

Další zkouška

„Votroci“ jsou po cenné bezbrankové remíze na Bohemians na zápas zdravě nažhaveni. „Byl to víceméně regenerační týden. Kluci toho měli po Bohemce plné zuby. Utkání s Opavou ale chceme samozřejmě zvládnout,“ zdůraznil hradecký lodivod. „Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných ztrát míče. Bude se hrát za velkého vedra a náprava takovýchto chyb by zbytečně stála hodně sil. Pro nás je důležité, že soupeř nehraje žádného ,zanďoura’, takže by to mohl být pěkný fotbal.“
Na podzim Hradečtí v Opavě zvítězili 2:0, branky tehdy dávali Poděbradský a Chleboun. „Od té doby se kádry týmů obměnily. Bude to úplně jiný zápas a pro náš mladý tým svým způsobem další výkonnostní zkouška,“ poukázal kouč. Kromě dlouhodobých marodů (Jiroušek, Hable, Bouška) nebude stále ještě moci nastoupit Rezek (sval).