Hanáci budou bojovat doslova o život, v tabulce jsou předposlední, ale na místo zaručující záchranu ztrácejí pouhý bod. „Dá se očekávat, že budou výrazně posíleni hráči A mužstva, kterým už sezona skončila,“ poznamenal hradecký trenér Luděk Klusáček.

Také on musel podobně zareagovat v případě uvolnění hráčů druholigového kádru před sobotním duelem České fotbalové ligy, v němž B–tým čekalo klíčové utkání v Mladé Boleslavi (“votroci“ vyhráli 2:1).

„Pro klub je nyní záchrana béčka v ČFL úkolem číslo jedna. Proto jsme v rámci možností rezervu posílili.“ Hráči, kteří v Boleslavi nastoupili, budou k dispozici i dnes. „Neříkám, že všichni nastoupí od začátku. Uvidíme, jak se vypořádají s únavou,“ je zvědav Klusáček. Kromě dlouhodobých marodů (Bouška, Jiroušek, Kanda, Hable) bude Hradci v Olomouci scházet Dvořák, který odjel s reprezentační osmnáctkou do Slovinska. Velký otazník pak visí nad Wozniakem (nakopnutá holenní kost). „Kdyby nemohl nastoupit, byla by to citelná ztráta. S ním stojí a padá hra naší obrany.“ I tak Klusáček věří v dobrý výsledek; jeho svěřenci už neprohráli šestkrát v řadě. „Mužstvo dvakrát po sobě dokázalo obrátit nepříznivý stav. Věřím, že s prázdnou neodjedeme,“ doplnil kouč.