Svěřenci Leoše Kalvody, který v nedávné minulosti působil v královéhradecké metropoli, se mohou pochlubit nejlepší obranou v druholigové soutěži. Defenzivu diriguje zkušený Martin Kotůlek, stříbrný medailista z ME 1996. Brankář Martin Doležal udržel dvanáckrát čisté konto a pouhých 12 inkasovaných gólů hovoří za vše. „Soupeř praktikuje kompaktní, zodpovědný fotbal. Vychází ze zabezpečené brany a sází na brejky. Můžeme očekávat podobný fotbal jako s Jakubčovicemi,“ řekl na adresu dnešního soupeře hradecký trenér Luděk Klusáček.

Na otázku, s jakou taktikou Hanáci přijedou na východ Čech, hradecký kouč odpověděl: „Rozhodně nebudou hrát otevřený fotbal. Vsadí na zabezpečenou obranu a brejky. Musíme hrát trpělivě a sbírat odražené míče. Myslím si, že o osudu utkání rozhodne první gól, jestli vůbec padne,“ míní Luděk Klusáček.

Do hradecké sestavy se po vypršení trestu vrací kapitán Michal Šmarda. Mimo hru jsou dlouhodobě zranění Krejcar s Hašlerem, nastoupit nemůže Jiroušek (záda) a také Hable, jenž si při utkání reprezentačního týmu do 19 let s Irskem v Hlinsku zranil kotník.

„Hable je na měsíc mimo hru. Uvidíme, v jakém stavu se vrátí po druhém utkání s Iry další dva naši hráči Špidlen a Pilař,“ poznamenal Luděk Klusáček. „Naším cílem v utkání s týmem z čela tabulky je potvrdit jarní výsledky a navázat na výhru v Třinci,“ uzavřel hradecký kouč Luděk Klusáček.