„Máme skvělou partu. Ať už je někdo nejstarší nebo nejmladší, jsme zkrátka jeden kolektiv. Jen doufám, že nám to vydrží ještě hodně dlouho,“ říká hráč devátého celku nedávno skončeného ročníku Tipsport IV. třídy skupiny B, jenž byl zvolen hráčem měsíce v projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal.

Deváté místo. Jednatřicet bodů. To je vizitka převýšovské rezervy v letošní sezoně. S tou Hansl už tolik spokojený není. „Sezonu hodnotím středně pozitivně. Nebylo to nic extra. Moc se nám nevedlo. Bývaly lepší roky, ale samozřejmě i horší,“ poznamenal krajní obránce a dodal: „To samé platí i pro mě osobně.“

Jednatřicetiletý hráč začínal s fotbalem poměrně dlouho. „Bylo to až někdy v osmnácti letech. Do té doby jsem hrál jenom v hale a jezdil na turnaje v malé kopané,“ líčí své začátky.

Coby zadák poměrně málo zastavuje protihráče nedovoleným způsobem. „Na beka nejsem zrovna moc faulující hráč. Kartu dostanu jenom výjimečně,“ podotkl Hansl a přiznal, že je rád už jen, když si může zahrát.

Přestože má v „popisu práce“ především zabraňovat brankám, občas i nějakou vstřelí. „K trefám, které si občas vybavím, patří ta ze zápasu v Roudnici. To bylo před před dvěma či třemi roky. Střílel jsem tehdy z velkého vápna šajtlí. Byl z toho fakt pěkný gól,“ zavzpomínal Hansl, jenž letos skóroval dvakrát.

Před necelými dvěma týdny vstoupil do svazku manželského. „Svatba se vydařila, byla perfektní. Doufám, že takový bude i zbytek života,“ přál by si.

Projekt Kopeme za fotbal převýšovský hráč pozorně sleduje. „Čtu o tom. Myslím si, že je to dobrá věc. Určitě je potřeba fotbal takovýmto způsobem podporovat, ať už je to od nejnižších soutěží nebo třeba od žáků,“ řekl závěrem Jiří Hansl.