Událostí 17. kola nejvyšší krajské soutěže byla první prohra dosavadního lídra tabulky Kratonoh v Orlické Kotlině s královéhradeckou Slavií. Hosté dosavadní tři remízy (Náchod 1:1, Červený Kostelec 2:2, Jičín 3:3) vždy částečně napravili ziskem druhého bodu po penaltách. Tentokrát na ně nedošlo. „Na kvalitního soupeře jsme se připravovali čtrnáct dní, pomohla nám výhra v přátelském utkání s Novým Bydžovem 5:4," svěřil se Deníku spokojený domácí trenér Josef Pleskot.  „Na dobrém trávníku se hrál dobrý fotbal. V I. poločase jsme byli lepší, naše vedení mohlo být výraznější – nedali jsme tři vyložené šance, kdy dvakrát Dostál a jednou Derner šli sami na branku soupeře. Po změně stran hosté hodně kousali, projevila se však naše větší touha po vítězství podložená bojovností všech hráčů. Zase jsme však neuhlídali Kořínka – nastoupil proti nám desetkrát a dal nám deset gólů."

Do čela tabulky se dostal Náchod, který podle očekávání jasně přehrál Rychnov nad Kněžnou, jemuž vítr z plachet sebrala penalta v 17. minutě. Proměněná penalta už v 5. minutě pomohla do sedla domácímu Chlumci nad Cidlinou. Červený Kostelec bez čtyř hráčů základní sestavy sice vyrovnal a získal převahu, po změně stran se aktivní Chlumec dostal znovu do zápasu a dvakrát skóroval. Brzká penalta se zahrávala i v utkání Kostelec n. O. – Vysoká n. L. Hosté od 3. minuty vedli, šokovaní domácí zvedli hlavu po dvaceti minutách. Ve II. poločase po zásluze vyrovnali a byli blízko tříbodovému zisku – v samém závěru však neproměnili stoprocentní šanci a svůj první penaltový rozstřel nezvládli (viz rubrika Okamžik kola).

V okresním derby Dobruška – Týniště n. O. domácí fotbalisté trestali chyby hostů a do přestávky získali uklidňující dvougólový náskok. Zatímco v poli  hosté herně stačili, dokázali často protivníka dostat pod tlak, s efektivitou byli na štíru.

Na umělé trávě v Jičíně se Broumovu nevedlo, soupeře k chybám nedonutil a sám za ty své pykal. Domácí průběh zápasu kontrolovali, uklidňující druhý gól však přišel až devět minut před koncem.

Nový Bydžov se nenechal béčkem Trutnova, který v jarní premiéře překvapivě obral o body Náchod, zaskočit a třemi góly v rozmezí 36. – 40. minuty zápas rozhodl. V závěru utkání dali trenéři herní šanci dvěma dorostencům.

Ani ve druhém jarním utkání nedalo Nové Město nad Metují gól a okresní derby v Provodově prohrálo. Ve vyrovnaném utkání oko labužníků potěšily gólové trefy Beláka a zejména Nejmana (trestný kop do šibenice). Domácí chválí svého brankáře Vacha, který vyřešil několik ošemetných situací.   (fr)

Okamžik kola

• Gólmanův rozstřel. Poprvé v sezoně o druhý bod po remíze v normálním hracím čase usiloval Kostelec nad Orlicí, ale neuspěl. Škrt přes rozpočet mu udělal brankář Vysoké n. L. Milan Pavliš. Ve třetí sérii domácím penaltu chytil, a pak sám tu pátou dal. Hosté svůj druhý rozstřel vyhráli opět 5:3, stejně jako ve 13. kole v Dobrušce.

Zajímavost

• Odvety přes kopírák. Královéhradecké Slavii a Chlumci nad Cidlinou se vydařily odvety se vším všudy. Na podzim letošní sezony na hřišti svých prvních jarních soupeřů fotbalisté těchto klubů prohráli shodně 1:3, teď úplně shodným poměrem Kratonohy resp. Červený Kostelec porazili v 17. kole.

Střelci

CELKEM: 30 branek – Kořínek (Kratonohy), 14 – Bělka (Vysoká), 13 – Hašek (Dobruška), 10 – Jimmy a Malý (Náchod), Derner (Slavia HK), 9 – Šulitka (Trutnov B), Brich (Náchod), 8 – Sedláček (Nové Město n. M.).

JARO: 3 branky – Hašek, 2 – M. Gago (Broumov), Omovie, Mokošín (oba Nový Bydžov).