Pokud zkušené stopery Milana Fukala a Radka Hochmeistera postihnou nečekané zdravotní potíže, má trenér Jiří Plíšek vážný problém. Nemá náhradu. Proto vedení fotbalového FC Hradec Králové nutně shání třetího stopera do party.

V tomto týdnu je na východě Čech na testech sedmadvacetiletý slovenský zadák Jaroslav Kostelný, který se dnes o svých kvalitách pokusí přesvědčit v přípravném utkání s třetiligovým Převýšovem, farmou „votroků" (16.30 hodin na Všesportovním stadionu).

Že Hradec shání stopera, není žádným skrývaným tajemstvím. Během letní přípravy vyzkoušel Slováka Jána Jurkyho, těsně před startem ligy neuspěl na testech Petr Kaspřák. Nyní přichází šance pro třetího v řadě.

„Chci přesvědčit trenéra, aby si mě tu nechal. Rád bych vyzkoušel nejvyšší fotbalovou soutěž v Česku," přesvědčivě prohlašuje na klubových stránkách Kostelný, jenž na krátkou zkoušku dorazil z Ružomberoku, z mužstva nejvyšší slovenské soutěže, kam přišel z Podbrezové na začátku sezony 2010/11.

„Beru to jako výzvu. Člověk má co porovnávat. Budu moci vidět a pocítit rozdíly na vlastní kůži," těší se Kostelný.

Do Hradce to jde zkusit i přesto, že místa ve stoperské dvojici jsou obsazena. Přes duo Fukal – Hochmeister se do základní sestavy jen těžko propracuje. Snad pouze v případě zranění jednoho z nich.

„Milana Fukala samozřejmě dobře znám, je to váš bývalý vynikající reprezentant. Jinak z týmu znám ještě Dušana Uškoviče, který hrál za Banskou Bystrici, a Tomáše Strnada ze Senice," vypočítává „známosti" Kostelný, který jako správný středový obránce vyniká hrou hlavou. V Ružomberoku v třiašedesáti zápasech dvakrát skóroval.

„Myslím, že mojí předností je i hra pravou nohou. Ale to ať posoudí trenéři," říká.

Pokud by Kostelný na testech uspěl, rozšířil by kolonii cizinců na pět (Harba, Jedunov, Uškovič, Zec).