Sparťanský kouč Martin Hašek byl z představení svého týmu v Hradci rozladěný. „V prvním poločase byl náš výkon slabý. Byli jsme nekompaktní, naše hra neměla rytmus a až na Hušbauera jsme neměli dostatečné sebevědomí," posteskl si Hašek na tiskové konferenci.

V úvodu druhé půle Pražané dvakrát propadli a Hradec je ztrestal vítězným gólem. „Na začátku druhé půle jsme přežili brejkovou situaci, z další už jsme ale inkasovali. Soupeř šel jeden proti čtyřem hráčům naší obranné čtveřice a nakonec z toho byla situace jeden hráč sám na branku, která skončila penaltou a červenou kartou. Zbytek zápasu se odehrával v jakési naší snaze o vyrovnání, ale neměli jsme dostatečný pohyb a sebevědomí," řekl Hašek.

Připustil, že Spartě znatelně chyběli distancovaní Matějovský s Pamičem a zraněný Krejčí. „Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale chyběli nám všichni. U některých hráčů se ukazuje, že ligový zápas je něco jiného než se prezentovat dobrými výkony v přípravě, kdy ten tlak není takový," dodal Hašek. Těžký terén podle něj roli při sparťanské porážce nesehrál. „Pro obě mužstva to bylo stejné," řekl.

Kouč Hradce Václav Kotal si pochvaloval, že jeho svěřenci stejně jako v minulé sezoně dokázali doma Spartu obrat o všechny body. „Jsem rád, že jsme našim fanouškům vrátili radost z fotbalu po velmi špatném výkonu v Liberci. Sparta se neporáží každý den. Těší mě to o to víc, že jsme prvním týmem, který dokázal Spartu venku připravit o body," připomněl Kotal, že Letenští do tohoto duelu na hřištích soupeřů neztratili ani bod. „Doufám, že jsme také zdramatizovali i boj o titul, i pro diváky to bude zajímavější."

Kotal si chválil, jak "votroci" zvládli zápas takticky. „Musím kluky pochválit. Zvládli jsme to velmi dobře. Myslím, že ve druhé půli jsme byli lepším týmem, vytvořili si víc šancí a zaslouženě zvítězili," dodal Kotal.