Stále mlhavo, bez konkrétního závěru. Zůstane Václav Kotal na lavičce Hradce Králové i příští sezonu, nebo vyrazí za lepším? Otázka těchto dnů zůstává prozatím nezodpovězena.

„Do konce týdne mám oznámit Richardu Juklovi svoje stanovisko," říká pro Deník žádaný kouč.

Vážným hráčem o Kotalovy služby je ambiciózní Jablonec, s námluvami údajně začíná také Hřebíkova Sparta, do toho „votroci", kde Kotal zanechal část svého fotbalového srdce. „V žádném případě nechci snižovat Hradec, ale trénovat mužstvo s vyššími ambicemi by rádo spousta trenérů, mě nevyjímaje," uvažuje současný šéf hradecké střídačky.

Ani po víkendu tedy nemáte jasněji o vaší budoucnosti?
Dnes ráno (v pondělí) jsem mluvil s panem Juklem (generální ředitel FC Hradec – pozn. aut.) s tím, že do konce týdne se vydá stanovisko.

Takže vám vedení hradeckého klubu učinilo nabídku?
Nedokážu nic říct, protože momentálně nic není, rozumíte? V novinách se spekuluje dost. Rozhodnutí o mém dalším působení padne do konce týdne. Kde to bude, sám nevím, protože možností je víc.

Buď tedy Hradec, nebo jiný prvoligový klub?
Je to složité. Berte to tak, že do konce týdne mám oznámit Richardu Juklovi svoje stanovisko – zda chci pokračovat v Hradci, nebo se rozhodnu akceptovat nabídku odjinud. Je to otázka dalších jednání, telefonátů.

Podle čeho se budete rozhodovat ? Co je pro vás podstatné?
Rozhodujete se, až když je nabídka na stole. Každý trenér si přeje dostat se na vyšší úroveň. V žádném případě nechci snižovat Hradec, ale trénovat mužstvo s vyššími ambicemi by rádo spousta trenérů, mě nevyjímaje.

Údajně máte nabídku z Jablonce. Byl by to klub podle vašeho gusta?
Ano, je to jedna z možností, ale na rovinu říkám, že není jediná.

Na lavičce „votroků" sedíte tři a půl roku. Je to na vás dlouho?
S tímto hráčským kádrem jsme se dostali na určitou úroveň a můj názor je ten, že tým se může posunout výš jen za předpokladu, že se koupí minimálně dva, ale spíše tři kvalitní fotbalisté. Když se prodá Václav Pilař, prostředky by se našly, ale to je otázka pro management klubu, který o těchto věcech rozhoduje. Vedení moje stanovisko zná: podle mého názoru je bezpodmínečně nutné kádr doplnit.

Myslíte, že ze současného týmu více vymáčknout nelze?
Nevím, zda to lze říct až tak kategoricky, ale určitě hraje poblíž svého maxima, ne-li na samé hraně. Vezměte si proměňování šancí: kdybychom v zakončení byli produktivnější, dovolím si tvrdit, že bychom měli minimálně o deset bodů víc a motali bychom se okolo pátého místa. A to nemluvím o zápasech, které výrazně v náš neprospěch ovlivnili rozhodčí.

Co řekl Jukl

,,Páteční termín jsme si určili jako rozhodující. Není podstatné, jestli jsme trenéru Kotalovi nabídli smlouvu, či nikoliv. Vycházíme z toho, že mu u nás k 30. červnu letošního roku končí platný kontrakt. Záleží na jeho rozhodnutí. Není pravda, že zůstane jen v případě, že přivedeme dva kvalitní fotbalisty. V tom mezi námi panuje shoda. Víme, že kádr musíme doplnit."