Jeden z klíčových mužů hradeckých fotbalistů Roman Fischer na jaře neodehrál ani minutu. Na vině bylo těžké zranění kotníku. „Strašně se mi po fotbalu stýská," přiznává opora „votroků". V létě by Fischer snad již měl být k dispozici novému trenérovi Jiřímu Plíškovi, který střídá Václava Kotala.

Jak vypadá váš zdravotní stav? Pomalu byste měl končit rehabilitaci, ne?
Ještě ne, rehabilitaci bych měl končit až na konci května. Alespoň v to doufám. Zatím ještě nemůžu běhat, akorát chodím a jezdím na kole.

Kdy se pustíte do větší fyzické zátěže?
Chodím do posilovny. Věřím, že běhat začnu kolem dvacátého května, abych měl zhruba měsíc na přípravu, než se připojím k mužstvu.

Dá se tedy říct, že spoluhráčům skončí sezona a vy zrovna zahájíte letní přípravu?
Asi tak nějak to bude. Ještě se musím domluvit na tréninkovém plánu.

Na podzim jste odehrál všechno, na jaře nic. Už se vám musí stýskat po fotbalu, viďte?
To je jasné. Na druhou stranu to, co se mi v únoru stalo, jsem nemohl ovlivnit. Snažím se to neřešit. Strašně se mi stýská, už abych byl na hřišti a hlavně se spoluhráči.

V týmu došlo k výrazně změně, kouče Václava Kotala střídá Jiří Plíšek. Co na to říkáte?
Celkem nic. Trenéra Plíška moc neznám, dá se říct, že zatím jen z televize. Vím, že byl ve Spartě, v Teplicích a na Slovácku, kde jsem však v tu dobu nebyl, takže o něm nemohu hovořit. V týdnu jsme se dozvěděli přímo od trenéra Kotala, že končí, takže jsme pak jen čekali, kdo bude jeho nástupcem.

V jakém budete vzpomínat na Václava Kotala?
Jenom v dobrém. Do smrti mu budu vděčný, že přišel do Hradce a vytáhl naše mužstvo do ligy. Plno hráčů i díky němu začalo hrát ligu. Velký podíl na tom, že tým fungoval, měl i Michal Šmarda.

Kouč Plíšek je odborníkem na balkánský fotbal. Do Česka již přivedl několik bosenských fotbalistů. Myslíte, že se v letní přípravě hradeckého týmu objeví také někdo z jihu?
Ono se to asi nabízí. Kdyby k tomu nedošlo, asi bychom se všichni divili. (usměje se)

Hradec má dlouhodobě problém se střílením branek. To samé dříve platilo i o Příbrami, než přišel trenér Vavruška. Může nastat podobný zvrat k lepšímu i ve vašem mužstvu?
Asi může. My hráči budeme mít novou motivaci. Klidně se může stát, že budou nastupovat ti, co dříve tolik nehráli a naopak. Ovšem jestli se změní naše produktivita, to se ukáže až v samotných zápasech. Teď o tom mluvit  je předčasné, nicméně budu věřit, že se to zlepší.