Bod s Teplicemi berete?
Jo, i ne. Ve druhém poločase měl soupeř lehkou převahu a pár náznaků gólových momentů. Na druhou stranu my jsme měli tři naprosto vyložené šance. Z toho jedna přišla v 88. minutě. Kdybychom ji proměnili, vyhráli jsme.

Jak jste se cítil na hřišti při své ligové premiéře?
Ano, byl to můj první start., jsem nováček, proto se mi to těžko hodnotí. Hlavně bylo teplo a hůř se dýchalo. (ušklíbne se) I tak se hrálo v dobrém tempu, nahoru dolů. Na obou stranách bylo pár šancí po povedených kombinacích. Na to, že to bylo první utkání, tak jsem spokojený.

Po příchodu do Hradce jste upřímně říkal, že nevíte, zda budete na první ligu stačit. Jsou obavy po prvním zápase pryč?
Nechci, aby to vyznělo nějak namachrovaně, ale myslím, že se to dá. (směje se) Alespoň tedy z mého pohledu.

V první lize se hraje ve větším tempu než jste byl zvyklý z druholigového Varnsdorfu. Neměl jste problém vydržet celých devadesát minut?
Bylo to trošičku rychlejší, ale dalo se to bez problémů zvládnout. První liga je důraznější, na hráčích je vidět větší chytrost a technika. To jsou moje první poznatky.

Trenér Prokopec se snaží do hráčů hustit kombinační útočný fotbal. Vyhovuje vám to?
Doufám, že ano. Vybral si mě do svého systému, tak snad věděl proč. Jsem tady čtyři dny, odehrál jsem jeden zápas. Všechno by se postupně mělo zlepšovat. Jak moje forma, tak forma celého mužstva.

V základní sestavě nastoupilo pět nových hráčů. Bylo to znát na nesehranosti?
Samozřejmě. Když to přeženu, tak i Real Madrid má pasáže, kdy si nedokáže třikrát přesně přihrát. V utkání jsou fáze, kdy to jde i nejde. Tak to bylo i s Teplicemi.

Třikrát jste se dostal do zakončení ze střední vzdálenosti, ale ani jednou neuspěl. Střely vám nesedly?
Tak nějak. Nejvíc mě mrzí druhá střela, kdy mi podklouzla stojná noha a udělal jsem si lehký výron. Cítil jsem, že můžu dát gól.

Križko válel, Chleboun se díval

Hradec Králové - Ještě v pátek, tedy den před utkáním,  měl Luboš Prokopec nachystanou sestavu s Jakubem Chlebounem. Večer ji musel roztrhat. Staronové posile „votroků" z Kazachstánu nedorazila transferkarta. Do základu se tak narychlo stěhoval Juraj Križko, kterého Deník po bravurním a sebevědomém výkonu vyhlásil hráčem zápasu. Prokopec má nyní zamotanou hlavu koho v příštím kole v Brně postaví do středu obrany vedle kapitána Adriana Rolka. „Remizovali jsme se silným týmem, pro příští zápas sestavu určitě rozbíjet nebudeme,"  naznačil, že by Križko mohl v základní sestavě setrvat.