Vítejte. A pod tím Willkommen. Augsburg, město ležící 80 kilometrů od Mnichova, vítalo v úterý extra posilu.

Tomáše Koubka, fotbalového brankáře původem z východních Čech, za kterého klub německé Bundesligy zaplatil francouzskému Rennes více než 200 milionů.

To je pecka, Koubek se stal čtvrtým nejdražším gólmanem v historii Bundesligy.

„Tomáše měl Augsburg od samého počátku na seznamu posil nejvýše ze všech možných variant, nicméně tím, že byl Tomáš zároveň i nejdražší variantou, byla jednání také nejsložitější a časově nejnáročnější. Pro Augsburg se jednalo o jednu z největších investic v historii klubu,“ řekl Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, jež Koubka zastupuje.

Exhradecký hráč doplní poměrně silnou českou enklávu v týmu. V Augsburgu už sedm let kope elegantní střední záložník Jan Morávek. Nyní v létě se k němu připojil také obránce Marek Suchý, při zranění záložníka Bořka Dočkala kapitán národního mužstva.

Koubek je třetím v řadě, podepsal smlouvu na pět roků. „Pro hodně lidí to může být překvapivý přestup. Zájem Augsburgu byl ale velký, a to pro mě byla jedna ze základních motivací. Přístup mě přesvědčil, jak moc mě chtějí a jakou ve mě mají důvěru,“ řekl.

Jeho přestup se řešil prakticky celé léto, od chvíle, kdy proti Paris St. Germain vychytal Rennes triumf ve finále Francouzského poháru. Dlouho se zdálo, že po něm chňapne slavné Porto, ale pro Augsburg nakonec rozhodla kvalita soutěže.

„Bundesliga je důvodem, proč jsem nyní tady. Věřím, že moje zkušenosti s velkými zápasy ve Francii mi pomohou. Začínáme pohárem a pak je další zápas hned na Dortmundu. Takže budu rovnou hozený do vody, ale věřím, že to dopadne dobře. Bundesliga je skvělá, velká soutěž, po Premier League druhá největší. Uspět v takové soutěži je pro mě výzvou,“ prohlásil reprezentační brankář.

„Podmínky kontraktu svědčí o tom, jak hodně jsou o tomto kroku přesvědčeni,“ doplnil agent Kolář.