„Od toho tam jsem, abych střely držel a nepadaly přede mě. Splnil jsem úlohu, kterou na hřišti mám," pochvaloval si, ale k maximální radosti měl daleko. Hradec Králové se Slovanem pouze remizoval 0:0. „Potřebovali jsme vyhrát," povzdechl si.

Obě mužstva potřebovala zvítězit, ale nepovedlo se to ani jednomu. Máte rozpačité pocity?
Ano. Bod nám nic neřeší, potřebovali jsme vyhrát. Pořád máme sedm bodů ztrátu. Jediné pozitivum je, že jsme po hodně zápasech udrželi nulu vzadu.

Tu jste si tvrdě odpracoval, zneškodnil jste několik složitých střel Libereckých ze střední vzdálenosti. Zachytal jste si nejvíce za poslední období?
Od toho tam jsem, abych střely držel a nepadaly přede mě. Nějaký extra zákrok, jako třeba Ondra Kolář, jsem neměl. Ale jinak jsem splnil úlohu, kterou na hřišti mám.

Do stoperské dvojice se k Adrianu Rolkovi zařadil Juraj Križko. Zlepšila se díky jeho příchodu organizace hry?
Pořád hledáme ideální stoperskou dvojici, vlastně celou obrannou čtveřici. Zase jsme hráli jinak – tentokrát s Jurajem a Markem Plašilem vlevo. Nedostali jsme gól, tak snad jsme konečně našli ideální složení.

Co chybělo k vítězství? Větší kvalita v koncovce? Nebezpečnější situace se udály před libereckou brankou.
Největší šance byla tečovaná střela Emira Haliloviče, kterou Ondra Kolář skvěle vytáhl. Kdybychom měli větší štěstí, tak nám to tam spadne a vyhrajeme.

Nepropadáte v brance zoufalství, když vidíte, jak se spoluhráči souží v zakončení?
Když jsme byli na jejich polovině, tak jsem se jen modlil,  abychom dali gól a mohli se jít radovat. Už hrozně potřebujeme vyhrát. Klidně jsme mohli v úterý porazit v poháru 
Plzeň, byli jsme jí vyrovnaným soupeřem, ale pořád nám chybí něco k tomu, abychom to dotáhli do vítězného konce.

Poslední akcí zápasu byl rohový kop. Neuvažoval jste, že přispěcháte spoluhráčům na pomoc?
Ne, to vůbec. To nepřipadalo v úvahu. Sice jsme potřebovali vyhrát, ale tohle mohu udělat jen,  když prohráváme.

Co dělat proti tomu, aby tým neupadl do ještě větší deprese? Polovina Synot ligy se hodně přiblížila a vaše ztráta na nesestupové příčky zůstala totožná.
Pořád bojujeme za sebe a za Hradec. Nějaké vypouštění nepřipadá v úvahu. Na Slavii jedeme vyhrát, stejně jako jsme chtěli dneska. Když tam udržíme nulu vzadu, tak aspoň jednu branku vstřelíme a vyhrajeme.