,,Votroci" smutní. Z prvoligového duelu v Mladé Boleslavi (1:0) se vrátili s prázdnou. Zápas rozhodl gól důrazného útočníka Martina Nešpora. Hradecký brankář Tomáš Koubek neměl nárok, přesto říká: ,,Zabránit se dá všemu. I já jsem mohl udělat něco jinak."

Považujete porážku za zbytečnou?
Vzhledem k zlepšenému výkonu ve druhém poločase by remíza byla spravedlivější. Jsme hodně zklamaní. Proměňování šancí je bohužel naše stálá bolest. Gól nedáme, a naopak vyrobíme jednoduchou chybu, kterou soupeř potrestá.

Trenér Plíšek hovořil o přílišném respektu v první půli. Čím to bylo?
Věděli jsme, že na to domácí  vlítnou. Poprvé nastoupili pod novým koučem. Byl předpoklad, že budou hrát tvrdě. Sestava tomu odpovídala. Měli tam spoustu takových těch ,,řezníků". Respekt tam opravdu byl. Po přestávce jsme se už nebáli, byli jsme lepší a vytvořili si i dobré šance.

Zápas rozhodl jediný gól po křídelní akci. Mareš odcentroval před branku a Nešpor zblízka nezaváhal. Byla to z brankářského pohledu řešitelná situace?
Zabránit se dá všemu. Možná jsem šel dozadu zbytečně napřed. Čekal jsem, že to bude vyšší centr, že si balon seberu. Byla to vteřina, chvilku jsem zaváhal. Nešpor byl u míče dřív a na dlouhou nohu to tam dal. Útočník by měl vždycky chodit na přední tyč. Nešpor to ukázal učebnicově.

Vás v prvním poločase potkala ještě jedna zajímavá situace. Při odkopu jste se dostal hodně ven z branky a málem vás za to Štohanzl dalekonosným pokusem vytrestal…
To víte, že mi zatrnulo. Špatně jsem míč trefil, byla by to krásná branka a já bych byl za hlupáka. Naštěstí to minul.

Boleslav byla před začátkem sezony pasovaná do vrchní části tabulky. Z prohry by tedy nemělo cenu dělat velkou tragédii. Už jste to hodili za hlavu?
Mají velmi dobré mužstvo, na to se však nemůžeme vymlouvat. Hlavně disponují celou řadou kvalitních útočných hráčů. Jenže se jim to zadrhlo. V neděli byla ta nejlepší chvíle, kdy jsme jim mohli sebrat body, ale nepovedlo se. Vyhrál šťastnější.

V neděli přijede pod ,,lízátka" mistrovský Liberec. Tedy žádná sranda…
Nyní se soustředíme na pohár. Ve středu hrajeme na Střížkově. Liberec budeme řešit až potom. Pohárová soutěž je pro nás stejně důležitá jako liga. Chceme postoupit.