Dvůr Králové – Náchod 3:2

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Vítězství považuji za naprosto zasloužené. Sedmdesát minut jsme byli lepším mužstvem a byla jen škoda, že jsme nedokázali využít několika slibných příležitostí ke vstřelení pojišťujícího gólu. Vývoj zbytku utkání výrazně ovlivnil přísně nařízený pokutový kop, který ale gólman Ulrych dokázal zneškodnit. To byl klíč k našemu vítězství. Celému kolektivu bych rád poděkoval. Mužstvo ukázalo charakter a podruhé v řadě dokázalo dovést k vítězství zápas, který se pro nás zpočátku nevyvíjel vůbec dobře."

Radovan Hromádko, trenér FK Náchod: „Zápas jsme si prohráli  vlastními chybami. Před prvním gólem jsme odhlavičkovali míč přímo na kopačku soupeře, druhý jsme si dali sami a při třetím jsme odkopem trefili soupeře, který šel do brejku. A k tomu všemu se ještě nepromění penalta. Při takovýchto chybách se na hřišti soupeře těžko boduje."

Trutnov – Pardubice B 3:0

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Byl to jeden z nejlepších prvních poločasů, který kluci pod mým vedením odehráli. Nasazení, bojovnost, fotbalovost. To všechno tam bylo. Ale z obou stran. Byl to fotbal nahoru dolů. Hráči ukázali, jak se má hrát o body. Ne jako minulý týden v Dobrovici, kdy tam nebylo nic"

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: „Z výsledku a předvedené hry jsem zklamán. Způsob jakým jsme se prezentovali v Trutnově nemá vůbec nic společného s bojem o body v mistrovském zápase. Co je nám platné, že jsme byli lepší v držení míče, než soupeř. Předváděli jsme sice na oko pěkné, ale zcela neúčelné kombinace a za celý zápas jsme pomalu nevystřelili na branku. Domácí nás předčili v nasazení i bojovnosti, hráli jednoduše a přímočaře a zaslouženě nás porazili. Z našeho mužstva se nenašel nikdo, kdo by si zasloužil pochvalu."

Živanice – Svitavy 4:0

Josef Košátko, trenér TJ Sokol Živanice: „Celý týden před utkáním jsme si připomínali, že je nutné se oprostit od nervozity, ze které se rodí křečovitost na hřišti. Vtloukal jsem hráčům do hlavy, že už musíme začít hrát fotbal. Stejně jako v přípravných duelech. Jsem rád, že se nám to zejména ve druhém poločase povedlo. Spokojenost panuje s tím, že jsme prolomili jednogólovou hranici a opět neinkasovali. Za výhrou jsme šli důrazem v šestnáctce, i když u standardních situací mě ještě chyběl. A to jak při útočných tak obranných. S tím opravdu spokojený nejsem. Klíčem k úspěchu bylo také to, že se nám podařilo eliminovat trojici svitavských futsalistů. Soupeř si vytvořil jedinou šanci."

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: „Zcela zasloužené vítězství domácích. Výsledek odpovídá průběhu zápasu, kdy byl opět vidět obrovský rozdíl v důrazu v obou vápnech i v agresivitě v soubojích a my jsme to tentokrát nebyli ochotni a schopni nahradit pohybem, kombinací či chytrostí. Po celý první poločas jsme byli marní, nedokázali ohrozit branku. Po změně stran jsme měli dobrou pasáž hry a po hlavičce Nováka mohli i vyrovnat, skončila však na tyči. To bylo od nás vše, po gólu na 2:0 bylo rozhodnuto. Za týden proti Železnému Brodu hrajeme o šest bodů a jsme reálně zapojeni do bojů o záchranu."

Jablonec nad Jizerou – Ústí nad Orlicí 5:3

Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Jeli jsme do Jablonce s cílem udělat alespoň bod, což se nám nepodařilo. Velký podíl na tom má i značné posílení kádru domácích. Ale i tak si myslím, že jsme to domácím strašně ulehčili takovým ustrašeným výkonem a přílišným respektem. Když to bylo nula pět, což zavánělo ostudou, tak kluci to nezabalili a zaslouženě jsme vstřelili alespoň tři góly."

Železný Brod – Letohrad 1:1

František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „V tomto utkání se přítomní diváci rozhodně nenudili. K vidění bylo velké množství brankových příležitostí a to na obou stranách. Škoda jen nepříliš rovného terénu, diváci by určitě viděli branek daleko více. Pro nás je to bod z venku, jakou bude mít hodnotu se ukáže po příštím utkání s Jabloncem nad Jizerou."

Nová Paka –  Kutná Hora 1:0

Viktor Pařízek, trenér 1. FK Nová Paka: „Do utkání jsme nastoupili s cílem zisku tří bodů. Od úvodu jsme byli aktivnější a vypracovali si několik slibných příležitostí, ale chyběl nám patřičný důraz v zakončení. Nakonec jsme se dočkali a zaslouženě trochu kuriózní brankou šli do vedení. Poté jsme paradoxně přenechali aktivitu soupeři, kterého jsme však do vážnější příležitosti po celý zápas nepustili. Ve druhé půli se vlivem počasí a kluzkého terénu hrál fotbal mezi šestnáctkami s mnoha nepřesnostmi. V závěru jsme mohli výsledek pojistit, ale opět nám chyběl důraz v zakončení. Jsem rád, že jsme duel zvládli. Musím kluky pochválit za obrovskou bojovnost a vůli po vítězství."

Vysoké Mýto – Turnov 3:3

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Remíza mě mrzí, protože jsme utkání proti kvalitnímu a posílenému soupeři měli velmi dobře rozehrané. Vedli jsme 3:1 a pak jsme nastřelili tyč. Kdyby to bylo 4:1, tak by bylo po zápase. Na to, jak jsme to měli rozehrané, je to pro mě zklamání."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Martin Kejzlar (Trutnov): Trenérský tah víkendu. Urostlého obránce postavil trutnovský kouč Dvořák proti rezervě Pardubic do útoku. Zkušený mazák se odměnil asistencí na úvodní trefě a hlavně gólem, jímž jistil vítězství 3:0.

2. Karel Krejčík (Živanice): Žolík na druhou… Na hřiště vstoupil v 58. minutě a v 72. minutě už u jeho jména svítily dva góly. První zaznamenal po drzé akci středem šestnáctky a druhý doklepnutím centru.

3. Ivo Svoboda (Vysoké Mýto): Exligový kanonýr je při střelecké chuti i po zimním přesunu do Vysokého Mýta. Dvěma góly se podílel na remíze s Turnovem (3:3).

Vítěz

Fotbalisté Trutnova: Těžký úkol stál v neděli před hráči z Krakonošova města. Do Trutnova přijel pro body posílený tým pardubické rezervy. Domácí ale předvedli skvělý výkon a po zásluze si vystříleli cenné vítězství 3:0.

Smolař

Jan Plšek z Náchoda: Náchodský mladík mohl svému týmu ve Dvoře Králové vystřelit bod. V 74. minutě ale nezvládl hru nervů a pokutový kop nasměroval jen do rukavic gólmana Ulrycha.

Střelci

II. liga a ČFL: 1. R. Holub (Chrudim, ČFL) 17 branek; 2. Vaněček (Hradec Králové, II. liga) 15; 3. Hundák (Pardubice, II. liga) 7; 4. Rešetár (Pardubice, II. liga) 6; 5. – 6. Vácha (Chrudim, ČFL), Sedláček (Převýšov, ČFL) oba 6.

DIVIZE C: 1. Belej (Svitavy) 14 branek; 2. – 3. J. Černík (Dvůr Králové), I. Svoboda (Svitavy/Vysoké Mýto) oba 10; 4. – 7. Bastin, Ptáček (Nová Paka), Vaňous (Ústí nad Orlicí), Kabourek (Letohrad) vš. 9.

Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.

Střípky z fotbalového víkendu

Na nářky obou týmů stačilo pár vteřin

Dvůr Králové – Co všechno se dá stihnout během minuty, to ukázalo východočeské derby mezi Dvorem Králové a Náchodem. V 74. minutě nemohli domácí hráči ani fanoušci přijít na jméno arbitrovi poté, co za stavu 2:1 nařídil ve prospěch soupeře pokutový kop. Brankář Ulrych však penaltu Plškovi vyrazil! Na dorážku stejného hráče již byl krátký, ale obrana míč směřující do brány vykopla. Stalo se tak ale nejspíš, až když byl za brankovou čarou. Tak to vypadalo z tribuny. Jiný názor měl však ten nejdůležitější muž, hlavní rozhodčí. A tak se nářky přesunuly na stranu druhou.

Ústí bylo bez šance už před výkopem

Ústí nad Orlicí – Vedení klubu v Jablonci nad Jizerou se rozhodlo zastavit sérii porážek posílením kádru pro zápas s Ústím, a tak povolalo do zbraně šestici hráčů z prvoligového Jablonce (mj. Beneš, Rossi, Zoubele, Moulis). Co mohli chudáci hráči Jiskry dělat. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto už před výkopem a na hřišti již v deváté minutě. Ligisté šli ze hřiště po pátém gólu a obraz hry se měnil. Ústečtí sice stihli dát za čtvrt hodiny tři góly, jenže to byla jen malá náplast. I tak hráči Ústí zaslouží respekt, že to nezabalili. Jak by asi utkání dopadlo za normální konstelace?

Košátko si do Živanic vzal elixír vítězství

Pardubice – Co pak jim to asi dávají pít? Trenérský šíbr Josef Košátko snad musí po nocích míchat elixír vítězství! Jak jinak si vysvětlit, že jeho Živanice už po třech kolech splnily celý jarní cíl, když se vyšplhaly až na páté místo. Získaly devět bodů při skóre 6:0. Vypořádaly se doma s Ústím, vyhrály v Letohradu a vyprovodily ze svého trávníku Svitavy. Zdá se, že spíše než z koktejlů čerpají hráči z východočeských znalostí svého kouče. Z nesourodého podzimního mančaftu se zrodila parta „burlaků", kteří táhnou za jeden provaz.