Letohrad - Živanice 2:1

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Utkání nadprůměrné úrovně, ve kterém šli hosté v úvodu do vedení. V poli byla hra vyrovnaná, ale Živaničtí byli jistější na míči a vytvořili si také ještě dvě vyložené šance, které nevyužili. Do druhého poločasu jsme nastoupili s touhou vyrovnat. Hosté působili pasivněji než v poločase prvním a my se dostávali více do hry. Po naší vyrovnávací brance se strhl na hřišti opravdový boj o tři body. Oba dva týmy šly za vítězstvím a hrálo se nahoru dolů. V závěru jsme byli šťastnější, protože hosté v 90. minutě svoji velkou šanci nevyužili. Naopak naše poslední akce utkání skončila v síti."

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „To, že jsme celý zápas lepším mužstvem, že hrajeme kombinační fotbal, je nám houby platné. Výkon nám výsledkově zhatily individuální chyby jednotlivců. Úsilí celého mužstva tak vyšlo zcela vniveč a my zbytečně ztratili všechny body."

Dvůr Králové - Pardubice B 2:0

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové: „Celé mužstvo podalo naprosto zodpovědný výkon. Jsem spokojen, protože hráči předvedli velice dobrý přístup. Jediné, co mě mrzí, jsou nevyužité šance z prvního poločasu."

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „O naší prohře opět rozhodly standardní situace, ze kterých jsme dvakrát lacino inkasovali. My jsme byli ve finální fázi prakticky neškodní a proto je výhra Dvora úplně zasloužená."

Vysoké Mýto - Trutnov 1:0

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Od začátku do konce jsme byli lepší, vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme neproměňovali. To je jediné, co mě na tom utkání mrzí. Jinak si myslím, že jsme opravdu hráli dobře."

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Domácí byli častěji v držení balónu, ale musím říct, my jsme dobře bránili. Měli jsme tam asi tři náznaky, kdy jsme šli do přečíslení, ale špatnou finální přihrávkou jsme se o tu šanci sami připravili. Na posledních deset minut jsme vysunuli Martina Kejzlara na hrot, vyvinuli nějaký tlak, ale bez gólovek."

Náchod - Kutná Hora 0:1

Jaroslav Panenka, trenér FK Náchod: „Když bych porovnal utkání s Kutnou Horou a před týdnem s Kolínem, tak tentokrát kluci zápas jednoznačně poctivě odbránili. O to více mě mrzí, že jsme tu branku dostali."

Ostrá - Kratonohy 0:3

Václav Pišta, trenér FK Kratonohy: „Na těžkém terénu jsme do zápasu vstoupili aktivně a než jsme vstřelili ve 14. min. první gól, stačili jsme neproměnit dvě šance. Domácí jsme za celou dobu pustili do jediné příležitosti na konci první půle, když po standardce hlavičkoval osamocený Hochmeister těsně mimo. Druhý poločas nás chtěli domácí zatlačit, což se jim nepovedlo, protože v 52. min. jsme vstřelili třetí gól. Zbytek utkání jsme měli pevně pod kontrolou, výhra mohla být ještě výraznější. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za velmi dobrý, disciplinovaný a takticky výborně zvládnutý výkon."

Turnov - Ústí n. O. 2:1

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Bohužel nedělní zápas v Turnově jsme nezvládli. Dá se dokonce říci, že jsme odmítli vyhrát, nebo aspoň odmítli získat nějaký bod za remízu. Neodehráli jsme špatné utkání, začali jsme dobře, vytvořili si několik dobrých příležitostí, ale branku jsme nevstřelili. Soupeř naopak hned z prvního rohu dal gól. Nám se do poločasu podařilo vyrovnat a mohli jsme jít i do vedení 2:1, ale svoji tutovku jsme neproměnili. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale šance byli zejména na naší straně. Tu nejvyloženější jsme ovšem v 53. minutě také zahodili, Zdeněk Vaňous neproměnil pokutový kop. A jak to bývá, nedáš, dostaneš, a soupeř nám vstřelil gól z trestného kopu. Svoje těsné vedení pak uhájil až do konce. Je to pro nás škoda, na body z Turnova tentokrát bylo."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Jakub Krčál (Chrudim): Obránce momentálně nastupující v útoku třemi góly sestřelil Vyšehrad.

2. Václav Kejmar (Kratonohy): Levý bek „sršňů" se blýskl dvěma góly v Ostré - na obránce husarský kousek.

3. Jan Ehrenberger (Letohrad): První gól ho nepoznamenal, hodil ho za hlavu a tři další šance hostí zlikvidoval.

Vítěz kola

FK Letohrad: Otočit nepříznivý vývoj proti Živanicím se nestává každý den. Týmu se to podařilo v závěru zápasu.

Smolař kola

FK Náchod: Mizerná koncovka stála za další náchodskou porážkou, která znamená pád na 14. příčku.

Střípky a zajímavosti

Penalta a pak už nic. Zase…

Vysoké Mýto - Jeden útok za druhým se valil na trutnovskou defenzivu. Mýtští mačkali svého soupeře jako citron s pomerančem v odšťavňovači, jenže žádná šťáva netekla. Něco se zadrhlo. Chyběla součástka, která by spustila průtok. Vysoké Mýto už potřetí vyhrálo 1:0. Tentokrát gól vstřelilo z penalty. Ještě že byl soupeř neškodný a v ofenzivě nepředvedl nic. Každá zahozená vyložená šance mohla přijít domácí hodně draho. A že jich bylo…

Nováček už pálí ostrými, teď v Ostré

Kratonohy - Po pěti kolech měli tři body a vypadalo to s nimi prachbídně. Jenže poté se fotbalisté Kratonoh rozjeli a v následujících pěti zápasech získali dvanáct bodů při skóre 10:1! Nutno dodat, že ten jediný inkasovaný gól byl při smolné prohře 1:0 ve Vysokém Mýtě. Hlavním předsezonním cílem „sršňů" bylo hrát v divizi důstojnou roli a nebýt jen do počtu. Zdá se, že tento cíl začíná mužstvo plnit a už pálí ostrými. Naposledy to o víkendu odnesla Ostrá, kde Kratonohy zvítězily „v suchém triku" 3:0.

S nulou odjet ze severu nemuseli

Ústí nad Orlicí - Neprohrát jediný zápas v základní hrací době? To nedokáže ani Barcelona, glosoval na klubových stránkách Ústí sekretář Jan Skácel. Jasně, má pravdu. Nicméně v kontextu zápasu k tomu nemuselo dojít a Jiskra si mohla z Turnova odvézt bod, možná i více. Kde byl zádrhel? V koncovce. Po vyrovnávací brance měli Ústečtí vyloženou šanci na obrat. Odmítli ji. Po přestávce přišla druhá, ještě luxusnější tutovka. Penalta, kterou však kapitán nedal, kopnul ji, lidově řečeno, „prachbídně". Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Po deseti kolech tak už není nikdo bez ztráty kytičky.