Povolán je i Ladislav Krejčí, který se po zranění ještě nevešel do nominace seniorské reprezentace.

Kadeřábek si o nominaci podle Dovalila řekl dobrými výkony na pravém kraji obrany Sparty, kde v úvodu sezony začal pravidelně nastupovat. „Také Lüftner pravidelně nastupuje v teplické obraně. Oba dostanou prostor se ukázat," řekl Dovalil na dnešní tiskové konferenci.

Také využil možnosti povolat Krejčího, který sice je v širším kádru reprezentačního áčka, ale patří mezi hráče, kteří mohou startovat na domácím mistrovství Evropy jednadvacítek v roce 2015. „Kvůli zranění teď z áčka vypadl, proto mu tento zápas určitě prospěje," míní Dovalil.

Nominaci mu jen zkomplikovala pondělní ligová dohrávka mezi Ostravou a Jabloncem. „Kvůli tomu jsem se musel rozhodnout, že do nominace nezařadím Antonína Fantiše a Marka Kyselu, kteří by jinak ve výběru byli," dodal Dovalil.

V nominaci jinak nechybí královéhradecký brankář Tomáš Koubek.

Zápas s Nizozemskem, který se odehraje ve středu 14. srpna od 18.00 na Žižkově, bere Dovalil jako dosud nejkvalitnější prověrku svého týmu v rámci přípravy na ME 2015. „Nizozemsko je hodně fotbalový soupeř. Navíc je to třetí tým z posledního mistrovství Evropy a v kádru budou mít ještě zhruba čtyři hráče z minulého výběru. Určitě to pro nás bude užitečná konfrontace a doufám, že v ní obstojíme," řekl kouč.