K bitvě s Brnem se upínají naděje fanoušků jako k termínu výplaty. Co se žádá po „votrocích"? Snadná odpověď. Vítězství! Nic jiného nepřipadá v úvahu.

Fotbalisté Hradce Králové stojí na rozcestí. Buď se konečně vydají po vítězné cestě vstříc relativnímu klidu, nebo si to namíří do suterénu.

Zápas 7. kola proti Švancarovi a spol. začíná v neděli v 17 hodin.

Ano, tenhle mač hodně napoví. V případě výhry, jež by se dostavila opět po jedenácti ligových duelech (6 letos, 5 v minulém ročníku), by Plíškův tým vyrazil tabulkou vzhůru. V opačném případě zůstane přikován u dna s nemnoha dalšími nešťastníky.

Hradec čeká doposud nejdůležitější střet v sezoně.

„Uvědomujeme si to. Ještě jsme nevyhráli a chceme to změnit. Aby se to povedlo, hráči musí dát do zápasu srdce. Bude to válka," tvrdí Pavel Medynský, asistent trenéra.

Moc dobře ví, o čem mluví. Jako aktivní ligový fotbalista si mnohými peripetiemi prošel. I on poznal, jaké to je, čekat měsíce na vítězství.

„Hráč to vnímá jinak než trenéři. Sám jsem to poznal. My se pro ně snažíme udělat maximum. V tréninku i po taktické stránce jim připravíme dokonalý servis. Kluci budou nachystaní," ubezpečuje.

Rád by je uchránil od všudypřítomného tlaku, kdy odevšad slyší, že MUSÍ vyhrát. Jenže to moc nejde.

„Média potlačit nemůžete. Kluci čtou noviny, sledují internet. V dnešní době je to normální. Nemá smysl jim něco zakazovat. Musí se s tím po psychické i mentální stránce vypořádat," zamýšlí se Medynský.

Brno na rozdíl od Hradce na první ligovou výhru už dávno čekat nemusí. Hned v prvním kole zvítězilo na Slovácku, dokonce vyhrálo i v Plzni a v tabulce je páté.

Zapomeňte na spojení „nováček z Brna". To nesedí.

„Je to mužstvo, které chce hrát fotbal. Výborně hraje Zavadil, vepředu je Švancara. Nejsou to jen jediní hráči, kteří vyčnívají," prohlašuje hradecký kouč.

Á propos Petr Švancara. Často se po hřišti motá jak bludný Holanďan, ale pak zničehonic udeří. V tom je jeho velká síla. „Takoví kluci jsou k nezaplacení. V jeho případě musíme mít stále maják na hlavě," varuje Medynský.

Je možné, že Hradec postaví od začátku dva čistokrevné útočníky. V tom případě by na hrotu dostali šanci Pavel Dvořák s Dušanem Uškovičem.  Tuto variantu si „votroci" vyzkoušeli už v pohárovém zápase ve Dvoře Králové.