Podle očekávání byli v popředí tabulky také hráči Předměřic, kteří ještě před rokem působili v divizi C. Od nové sezony se však přihlásili až do B třídy. Na poslední chvíli je předstihly Albrechtice, jinak by skončili hned za lídrem. Pohodovou sezonu za sebou mají rovněž fotbalisté Malšovic. Nebýt výsledkově nevydařeného závěru, mohli skončit i lépe než šestí.

Co zlepšovat je jistě v Dohalicích a na hradecké Lokomotivě. Oba celky v průběhu jara balancovaly na hraně sestupu. Nakonec se však v krajské soutěži udržely.

Není proto divu, že zástupci výše zmíněných oddílů hodnotili uplynulý ročník každý podle svého.

TJ SLAVOJ PŘEDMĚŘICE NAD LABEM

(3. místo, 48 bodů)

Josef Bouček, trenér

1. S umístěním jsem spokojený, i když mohlo být ještě o chloupek lepší. Před sezonou bylo našim cílem umístění do páté příčky. Skončili jsme třetí, takže spokojenost určitě je. Ale dokud nejste první, stále je co zlepšovat.
2. Úroveň mi nepřišla nijak výrazně vysoká. K vidění jsou samozřejmě velice dobrá utkání, ale řekl bych, že spíše převládá průměr, někdy i kvalita, kterou si tato soutěž nezaslouží. Jsou s tím samozřejmě spojené věci, jako je pravidelná docházka na tréninky z důvodu pracovní vytíženosti či školních povinností. Toto si myslím, že dnes výraznou měrou ovlivňuje kvalitu nejen této soutěže.
3. Výborné výkony předváděli Michal Stanner a nestárnoucí Míra Bartoněk. Gólově se hlavně na jaře blýskl Michal Šimerda, ale i ostatní hráči podávali v průběhu sezony kvalitní výkony. Spokojen jsem i s výkony dorostenců, kteří dokázali, že na tuto soutěž bez problémů mají.
4. Letní příprava bude probíhat v domácích podmínkách. V čase dovolených a prázdnin je vždy problém mít mužstvo pohromadě. Sehrajeme několik přípravných utkání. Sezonu zahajujeme už 8. srpna, takže času moc není. Posilovat kádr zatím nebudeme, protože kvalitních hráčů s příchodem dorostenců máme vcelku dost a chceme dát šanci hlavně našim odchovancům.

TJ SOKOL MALŠOVICE

(6. místo, 41 bod)

Daniel Svatoň, as. trenéra

1. S konečným šestým místem můžeme být celkem spokojeni, i když určitě bylo v silách mužstva se dostat do ještě vyšších pater. Ale vše se odvíjí od složení mužstva v jednotlivých zápasech. Hodně jsme si pohoršili v závěru sezony, kdy jsme v posledních čtyřech kolech získali jen tři body.
2. Úroveň soutěže byla podle mého názoru odpovídající I. B třídě. Některé zápasy s týmy z čela tabulky měly slušnou úroveň, ostatní spadaly spíše do průměru.
3. K oporám týmu rozhodně patřil zkušený David Franc, kterého jsme po jeho zranění nedokázali nahradit. Ostatní střídali lepší a horší okamžiky. Ti, kteří by měli být oporami, z pracovních důvodů odehráli zhruba půlku zápasů.
4. Letní přípravu jsme začali 13. července, a to třikrát týdně, o víkendech máme přípravná utkání. V prvních čtrnácti dnech se zaměříme na fyzickou kondici, postupně budeme přecházet na práci s balonem. O posílení kádru se samozřejmě snažíme, ale získat kvalitního hráče je s našimi možnostmi téměř nadlidský úkol. Ale to zná určitě většina podobně zajištěných klubů, jako jsme my. Momentálně je reálný příchod dvou hráčů.

TJ SOKOL DOHALICE

(10. místo, 32 body)

Jiří Blecha, trenér

1. Oproti minulé sezoně jsme si polepšili o jedno místo, skončili jsme tentokrát desátí. Představa byla jiná, chtěli jsme být ve středu tabulky. Ke splnění této mety chybělo málo – pouhé dva body, respektive vyhrát na domácím hřišti místo dosažených remíz. Ale to bychom museli proměnit několik stoprocentních šancí. Klid v koncovce a proměňování šancí je obehranou písničkou prakticky všech trenérů.
2. Myslím si, že soutěž měla vyšší úroveň v jarní části než v podzimní. Bylo znát, že jednotlivá mužstva přes dlouhou zimní přestávku nezahálela, potrénovala, leckde došlo k posílení kádru. Samozřejmě, že stylem hry a taktickou vyzrálosti byly nad všemi Třebechovice a v jarním finiši i Albrechtice. Na opačném chvostu tabulky zůstaly o krok zpět Teplice nad Metují a Hronov. Zbývající týmy včetně nás ve vzájemných duelech překvapovaly jak v pozitivním, tak v negativním smyslu.
3. Vzhledem k tomu, že dres A mužstva obléklo aspoň jednou na podzim dvaadvacet a na jaře třiadvacet hráčů, lze říci, že jsme pokaždé nastoupili v jiné sestavě. Je těžké vyjmenovat jednotlivce, ale za přístup bych rád pochválil Košťála a Javůrka (oba závěr pro zranění nedohráli), Marka (nastoupil ve všech utkáních), střelce podzimu Dvořáka (5 branek) a střelce jara Kulhánka (6 branek). Za univerzálnost, s jakou putoval sestavou, také Taichmana.
4. Příprava začala 16.července, proběhne v domácích podmínkách. Budeme trénovat v ucelených blocích. Zpestřením každého bloku budou přípravné zápasy, a to: Chlumec nad Cidlinou (hráno 18. 7.), Milíčeves (26. 7. v 17), Hořice (30. 7. v 18), Jaroměř (Pohár KFS 1. 8. v 17). Generálkou na soutěž bude vzájemný souboj našich A a B mužstev (5. 8. v 18). Vzhledem k dovoleným počítám s tím, že postupně se do přípravy začlení většina hráčů. Dohalický kádr se rekrutuje z kmenových hráčů, ale přesto s posílením počítáme. Hráči jsou vytipováni. V současné době probíhají jednání, takže uvidíme až v průběhu přípravy, respektive těsně před zahájením soutěže.

TJ LOKOMOTIVA HRADEC KRÁLOVÉ

(11. místo, 31 bod)

Luděk Pečenka, trenér

1. S uplynulým ročníkem spokojený nejsem, protože „páni fotbalisti“ ho odflákli. Ale nedá se s tím nic dělat. Musí se brát ohled na to, že chodí do práce a že se fotbalu věnují ve svém volném čase. Co se týče shrnutí sezony, nebyla špatná. Hodně vynikaly Třebechovice, na ty nikdo neměl. O to víc si vážím toho, že jsme je porazili.
2. Zdá se mi, že úroveň fotbalu v těchto soutěžích klesá. Nepřicházejí do nich mladí hráči, hraje se se starými chlapy. Ti samozřejmě stále stárnou a kvalita se vytrácí.
3. K oporám mužstva patřil hlavně brankář Beránek. Dále bych vyzdvihl Denka, Schejbala a Fofa.
4. Jednáme o posilách, v hledáčku máme asi osm hráčů, protože musíme hodně omladit. Trénujeme dvakrát až třikrát týdně, čeká nás několik přípravných zápasů. Zatím jsem spokojený. I když jsou dovolené, na trénink zatím chodí čtrnáct až šestnáct fotbalistů.