Po čtrnáctidenní pauze se „votroci" vracejí do pravidelného zápasového režimu. Zase se po nich budou žádat výhry. „Je to zrádné. Fanoušci si myslí, že už všechno musíme vyhrát, ale žádný zápas nebude jednoduchý," varuje Prokopec.

To příznivcům ale povídejte, když jste sedmkrát v řadě 
vyhráli a s tříbodovým náskokem jste se usadili na špici FNL.
Já vím. (smířlivě) Každý nás už vidí v první lize.

Přesně tak. Upletli jste si na sebe pořádný bič, že?
Víte, tyhle názory jsou zrádné. Stále máme co zlepšovat, ani zdaleka nejsme dokonalí. V sobotu jedeme do Vlašimi. Soupeře jsme s Bohoušem Pilným viděli naživo. Se Žižkovem prohrál 1:5, ale za stavu 0:0 měl dvě stoprocentní šance, které nevyužil. A pak dostal dva góly… Ve Varnsdorfu prohrál 0:1 brankou z penalty, v přáteláku v Teplicích prohrál taky jen o gól. K Vlašimi máme respekt.

Nepřišla vám pauza zapříčiněná vloženým pohárovým víkendem nevhod? Byli jste rozjetí, na požádání jste vyhrávali.
Slyšel jsem to ze všech stran. Nejste jediný, kdo se na to  ptá. Na negativních věcech se vždy snažím najít to pozitivní. Hráči si odpočinuli, mohli se rozjet za příbuznými a známými. Trochu od fotbalu vypnuli a mohli doléčit i drobné šrámy. Myslím si, že by nás to nemělo rozhodit.
Pokud jsme silné mužstvo, 
tak nás pauza nepoznamená. Pokud nejsme tak silní, jak si myslíme, tak narazíme. Ale věřím, že se to nestane.

Spolu se vzrůstajícím počtem vítězství stoupá i sebevědomí. Je teď u hráčů na maximální hodnotě?
Nemyslím si. Nikoho nemusím shazovat z hrušky dolů. O tom jsme se přesvědčili při zápase s Mostem, ze kterého jsem měl celkem strach. Nikdo ale nic nepodcenil, a proto jsme jasně vyhráli, navíc po kvalitním výkonu. Kluci mají perfektní přístup k tréninku, vypadají živě a především fotbalově. Chtějí pracovat a věří, že mají sílu. Na tom není nic špatného. Naopak.

Jak jste vůbec vyplnili mezeru 
v kalendáři?
První týden jsme trénovali dvoufázově, odehráli jsme modelový zápas s naším juniorským týmem, někteří kluci hráli za Převýšov. Zkraje týdne jsme zase dvoufázově trénovali, ve středu už pouze jednou a postupně budeme ladit na Vlašim. Mám radost, že se do tréninku zapojil po delší pauze Tomáš Holeš. Problémy s kyčlí a zády snad nadobro pominuly. Další zdravý hráč zase vytvoří ještě větší konkurenční prostředí. Postupně ho zapojíme do zápasů juniorky, šanci dostane rozhodně i u nás.