„Prakticky všechny tréninky jsou na hřišti s míčem. Poprvé zažívám zimní přípravu od úvodu s balonem," pochvaluje si ONDŘEJ KRAJÁK, krajní záložník královéhradeckého týmu.

Máte za sebou necelé tři týdny přípravy. Co zatím na to říká vaše tělo?
Zatím je všechno v pořádku. Máme za sebou kondiční soustředění, ale tak nějak jsem na to už zvyklý, prostě to k tomu patří. Tréninků je každou zimu hodně, ale myslím si, že fyzicky jsem na tom docela dobře, takže to zvládám vcelku v pohodě.

Je zimní příprava pod koučem Prokopcem jiná, než jste třeba absolvoval pod předchozími trenéry?
Musím říct, že je hodně jiná, protože vlastně vůbec poprvé zažívám zimní přípravu s balonem a to už od samého úvodu. Od 6. ledna, kdy jsme začali, tak prakticky všechny tréninky jsou na hřišti s míčem, což je příjemné zpestření a je to jenom dobře. Svědčí to i o tom, že kouč Prokopec se zajímá o moderní trendy a jakým směrem se fotbal vyvíjí. Takže je to super.

Nejnáročnější pasáží byl zřejmě minulý týden, kdy jste na soustředění v Ústí nad Orlicí měli denně dvě až tři jednotky. Je to tak?
Myslím, že ano. Každé soustředění, ať už v létě nebo v zimě, je takovým vrcholem přípravy. Když budu mluvit za všechny, tak jsme rádi, že už to máme za sebou. (usměje se) Soustředění je vždycky to nejtěžší, obzvlášť takhle v zimě.

Většinu zimní přípravy absolvujete na nové umělé trávě ve vedlejším areálu na Slavii. To je oproti dřívějšku příjemná změna, že?
Určitě je to příjemná změna. Já jsem byl předešlé zimy ve Spartě a na Strahově bývala strašná umělka, i když teď už tam je také nová. Nechci říkat, že umělka čtvrté generace v Orlické Kotlině je jako koberec, ale každý hráč rozhodně vítá, když v zimním období může trénovat a hrát na takhle kvalitním povrchu.

V týdnu se k týmu připojil Jan Hable. Jak zapadl do kolektivu?
Honza je skoro Hradečák, neboť je z Nového Města nad Metují. Znám ho ještě ze žáků, když jsem kopal v Hradci. On už byl tedy v dorostu, ale známe se celkem dobře. I většina kluků z kabiny ho zná, takže zapadl úplně v pohodě. Co se týká fotbalové stránky, tak to zatím nemůžu říct, ještě jsem neměl větší možnost s ním trénovat. Jsme hodně rozděleni na dvě skupiny. V úterý jsme hráli přípravný zápas a teď nás čeká další utkání (dnes od 13 hodin v Orlické Kotlině s Mladou Boleslaví). Každopádně po lidské stránce je Honza super kluk.