FC Olympia Hradec Králové

„Chceme bojovat o postup,“ vyhlásili před sezonou představitelé klubu z Kuklen. Nutno podotknout, že k tomu měli důvod. Olympia totiž disponuje suverénně nejsilnějším hráčským kádrem. V létě jej navíc posílil exligový Lesák.

„Do pohárového zápasu s Bohemians (1:5) by se naše podzimní vystoupení dalo označit jako famózní,“ uvedl v posezonním rozhovoru trenér Zbyněk Dujsík. Poté však jeho soubor začala pronásledovat poměrně rozsáhlá marodka.

„U některých hráčů přišel i pokles výkonnosti,“ mrzelo Dujsíka. V té době jeho svěřenci doma „jen“ remizovali s druhou Novou Pakou a dokonce podlehli třetímu Trutnovu. A aby toho nebylo málo, přišla i ztráta dvou bodů v zachraňujícím se Červeném Kostelci.

I přesto panovala v Kuklenách před zimou spokojenost.

„Zatím jsme v polovině cesty,“ řekl Zbyněk Dujsík, který však posléze u týmu skončil a odešel do divizních Živanic.O jeho nástupci se nyní jedná.

FC Nový Hradec Králové

Mužstvo nováčka převzal před sezonou Oldřich Bartek, z týmu odešlo devět hráčů.

„Přišel jsem do oddílu, kde byly vnitřní problémy, které mi však nepřísluší komentovat. To je věc vedení.Mnohem horší byla hráčská situace,“ byl si vědom kouč.

Přestože Nový Hradec figuruje po podzimu na osmém místě, trenér Bartek spokojen úplně není. „Sezonu bych rozdělil na dvě části. V té první hrálo mužstvo s velkým elánem a s maximální bojovností. Druhá polovina podzimu už byla slabší. Herně se již zdaleka tak nedařilo,“ poznamenal.

Možným důvodem poklesu výkonnosti jeho týmu mohla být i častá nedisciplinovanost hráčů, z čehož plynulo několik červených karet. „Na tom musíme přes zimu zapracovat,“ je si vědom novohradecký kormidelník. Ani prozatímní osmé místo ho nenechává v klidu. „Stále je co zlepšovat. Určitě bych nechtěl, aby se hrálo o záchranu,“ přeje si Bartek.

FK Černilov

Do sezony vstupoval černilovský tým již bez opor Barbariče a Škody. Přesto si vedl poměrně nad očekávání, byť s lepšími mužstvy několikrát obdržel krutý debakl.

„Současné umístění je lepší, než jsme před začátkem čekali,“ netajil se spokojeností kouč Petr Hrabík. Rozhodně však nemají jeho svěřenci nic vyhraného. K sestupovým vodám totiž nemají daleko. Stačí jednou dvakrát prohrát a, je zle. I kouč Hrabík si toho je moc dobře vědom. „Přesto doufám, že se na jaře přímému boji o záchranu vyhneme,“ říká.

TJ Sokol Lhota pod Libčany

S mančaftem, který koučoval Miroslav Švadlenka, se před soutěží počítalo, vzhledem k posílení kádru, do horní poloviny tabulky. Do týmu přišli exligoví Michal Šmarda a Martin Barbarič. Druhý jmenovaný většinu podzimu promarodil.

„Úvod sezonynámvyšel nad očekávání,“ potěšilo trenéra. Jenže pak i vinou zdravotních problémů hráčů následovala série porážek, až v závěru Lhota opět bodovala. „Po tom, co všechno jsme prodělali, jsem s podzimem spokojený,“ nechal se slyšet Švadlenka.

„Věřím, že přes zimní přestávku se marodka vyprázdní a ve zbytku sezony budeme v plné síle,“ vyjádřil přání trenér, který však na jaře bude působit v roli asistenta. Hlavním koučem se totiž stal zkušený Milan Šmarda.