„Motýl" Vojtěch Štěpán a „bosenský ďábel" Haris Harba byli podle Deníku nejlepšími hráči FC Hradec Králové v podzimní části Gambrinus ligy, ve které „votroci" obsadili 13. místo.

Nadprůměrné známky (nejlepší 10, nejhorší 1) obdrželi také Koubek, Holeš, Fukal, Poděbradský, Šisler, Halilovič a Uškovič. Naopak velikým propadákem byly výkony dvacetiletého záložníka Jaroslava Zeleného.

Tomáš Koubek - 7:
Brankář: 14 zápasů, 1260 minut
Po druhém kole přebral od Lindra úřad jedničky, vychytal tři nuly a Deník ho třikrát  do sestavy kola i celého podzimu. Je sebevědomý. A má proč.

Jiří Lindr - 4:
Brankář: 2 zápasy, 180 minut
Prožil smolný půlrok. V přípravě vyhrál interní minisouboj o post v brance, ale po dvou zápasech a dvou chybách byl odvelen na lavičku.

Tomáš Holeš - 7:
Obránce: 16 zápasů, 1361 minut, 1 gól
Introvertní mladík je v kurzu, špičkové české kluby o něm moc dobře vědí. Třeba trenér Kotal by ho bral do Jablonce hned, ale Hradec ho nepustí.

Peter Jánošík - 5:
Obránce: 10 zápasů, 900 minut, 0 gólů
Měl to těžké. Byl hozen do vody. V říjnu přišel ze Slovanu Bratislava a hned musel  naskočit do sestavy. Chyby dělal, ale zvládl to se ctí.

Milan Fukal - 7:
Obránce: 15 zápasů, 1350 minut, 0 gólů
Entuziasmus, zanícení, chuť  –  to vše by mohl po hrstech rozdávat. Stal se mentorem mladších spoluhráčů. Ve vzduchu nepřekonatelný.

Jiří Poděbradský - 7:
Obránce: 16 zápasů, 1412 minut, 0 gólů
Nejvytíženější hráč Plíškova týmu odehrál výborný podzim. Když to se Štěpánem na levé straně rozjeli, soupeři jen  lapali po dechu.

Jaroslav Zelený - 2:
Obránce: 11 zápasů, 383 minut, 0 gólů
Co se s ním proboha děje? Měl slušně rozběhlou kariéru, ale najednou přišlo STOP! Čtyřikrát byl v základu, ani jednou mu to nevyšlo. Tápe.

Michal Pávek - 5:
Obránce: 10 zápasů, 257 minut, 0 gólů
Když vypadne někdo ze středu pole, Pávek jeho práci zastane. Na to se můžete spolehnout. Ale nadstavba chybí, proto je na lavičce.

Marek Plašil - 4:
Obránce: 3 zápasy, 270 minut, 0 gólů
Měl smůlu. V létě byl zraněný. Když se vykurýroval a slavil návrat do sestavy (nepřesvědčivý), zase přišla zdravotní pohroma.

Tomáš Strnad - 6:
Záložník: 10 zápasů, 671 minut, 0 gólů
Další z řady smolařů. V průběhu podzimní sezony byl skoro dva měsíce na marodce. Jeho dlouhé auty se staly trhákem, jinak hrál solidně.

Jan Šisler - 7:
Záložník: 14 zápasů, 1227 minut, 3 góly
V úvodu ligy v hradecké sestavě dominoval, tvrdil muziku, střílel góly i zahazoval šance. Zabrzdily ho disciplinární tresty.

Radek Hochmeister - 6:
Záložník: 15 zápasů, 1271 minut, 1 gól
Kluk do nepohody, flegmatik, co toho moc nenamluví, ale na hřišti si všechny úkoly plní na sto procent. Na stoperu i uprostřed zálohy.

Jiří Janoušek - 3:
Záložník: 2 zápasy, 33 minut, 0 gólů
Odehrál minimum času. Bylo zřejmé, že mu Jiří Plíšek příliš nedůvěřuje. Chvíli hrál na Spartě a proti Jihlavě. Pak ho zranění vyřadilo ze hry úplně.

Petr Schwarz - 5:
Záložník: 1 zápas, 74 minut, 0 gólů
Byl u pohárové porážky Plzně, ověřil si, že na ligu má. Klidně může jít stejnou cestou jako Tomáš Holeš. Předpoklady má.

Tomáš Rezek - 4:
Záložník: 6 zápasů, 142 minut, 0 gólů
Notorický marod dostával šanci jen jako střídající hráč, a to ještě občas. Je otázkou jestli by neměl změnit klima. Prospělo by mu to.

Radek Voltr - 4:
Útočník: 5 zápasů, 67 minut, 0 gólů
Větší šanci než v lize dostal v poháru proti Plzni, ne zcela ji využil. V lize hrál od začátku jen na Dukle, kde Hradec naprosto selhal.

Haris Harba - 8:
Záložník: 15 zápasů, 1346 minut, 2 góly
Jiné prostředí, kultura, jazyk, kvalitnější liga. To byly důvody, proč měl start poněkud rozpačitý. Když si přivykl, hrál výtečně. Ďábelskými kousky zvedal diváky ze sedadel. Musí zlepšit zakončení.

Emir Halilovič - 7:
Záložník: 7 zápasů, 282 minut, 2 góly
Není tak nápadný jako jeho bosenský krajan, o to je gólovější. Branku vstřelil Slavii, Jablonci i v poháru Plzni. Do Hradce přišel na konci září a od první chvíle dokazoval, že v klubu neprohloupili.

Dušan Uškovič - 7:
Útočník: 14 zápasů, 938 minut, 5 gólů
Do sezony vstupoval v roli střídajícího hráče, postupně se procpal do sestavy a vrchol přišel v duelu proti Slavii, kdy dal dvě branky. Na jaře bude atakovat desetigólovou hranici.

Pavel Dvořák - 6:
Útočník: 13 zápasů, 1018 minut, 3 góly
Taková jeho klasika. Jednou zazáří, podruhé je neviditelný. Do duše mu musel promluvit i trenér Plíšek. Poté svoje výkony stabilizoval.

Vojtěch Štěpán - 8:
Útočník: 15 zápasů, 1262 minut, 0 gólů
Poletoval po stranách hřiště ladně jako motýl. Třeba v prvním poločase proti Teplicím byl jeho výkon dokonalý. Co mu chybí? Góly.

Asim Zec - 5:
Útočník: 5 zápasů, 36 minut, 0 gólů
Nejlepší střelec juniorské ligy v lize jen paběrkoval. To se může výrazně změnit na jaře. Hradec bude góly potřebovat.

Stupnice: 10 nejlepší, 1 nejhorší