Fotbalisté Kratonoh to myslí s útokem na divizi skutečně vážně. Během letní přestávky posílili kádr několika hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží (Němeček, Jiroutek, Huňák) a v tomto týdnu angažovali posilu nejzvučnější. Dres „sršňů" nyní bude oblékat bývalý vynikající prvoligový útočník Marek Kulič.

Čísla jeho fotbalové kariéry jsou vskutku úctyhodná (v lize 389 startů – 87 branek, v reprezentaci ČR 12 startů – 3 branky). Mezi jeho úspěšné prvoligové štace patří například tyto týmy: Příbram, České Budějovice, Mladá Boleslav, AC Sparta Praha, Hradec Králové. S profesionálním fotbalem skončil v prosinci roku 2014 v rodném Hradci Králové. Jarní část sezony strávil v divizních Živanicích.

V regionu nesmírně populární „Kulda" v říjnu oslaví 40. narozeniny. V Kratonohách jsou z jeho příchodu nadšeni. „Velmi mě to potěšilo. Mít v kádru takhle zkušeného fotbalistu, kdo by nebyl rád," libuje si hrající trenér týmu Martin Nun.

„V našem mužstvu by měl být špílmachrem. Pro mladší kluky bude příkladem, mají se od něho co učit. Myslím, že to bude pro náš celek velká osobnost nejen na hřišti, ale i v kabině," doplnil Nun.

Kratonožští „sršni" v poslední sezoně krajského přeboru obsadili třetí příčku, jaro měli nejlepší. Dosáhnou nyní s posíleným kádrem na stupínek nejvyšší?

Kulič bude zároveň trénovat ligové žáky FC Hradec Králové kategorie U14.