Jan Kraus.Jak jste si v Převýšově vyhodnotili sezonu?
(usměje se) Nějakým způsobem ji budeme vyhodnocovat až dnes večer (v pátek). Důležité ale bylo, že i když jsme se během jarní části pohybovali okolo sestupových vod, tak jsme se tomu nakonec vyhnuli. Takže se dá říct, že cíl pohybovat se kolem desátého místa jsme celou sezonu plnili. Herně byl samozřejmě podzim daleko lepší než jarní část. Z toho musíme vyvodit nějaké důsledky.

Proč se tedy nepovedlo navázat na velmi úspěšný podzim a skončíte na dvanáctém či třináctém místě?
To úplně nevím. Po podzimu jsme měli nejlepší obranu. Na jaře jsme začali dostávat dost gólů a měli naopak jednu z nejhorších obran. Ale na druhou stranu naše útočná fáze šla nahoru a stříleli jsme hodně branek. Budeme muset zapracovat na tom, aby nebyly takové výkyvy, že v jedné části sezony máme nejlepší obranu a ve druhé prakticky ve stejném složení pomalu nejhorší.

Celkově padalo v zápasech Převýšova na jaře o dost více branek. Čím si to vysvětlit? Pro diváky je to však určitě lepší.
Začali jsme hrát více útočně. Tím však nechci říct, že jsme předtím nehráli. Ale rozhodně jsme se více tlačili do vápna, z čehož vyplývaly šance, které jsme proměňovali ve větším procentu než předtím. V obranné fázi jsme pomalu z každé druhé šance inkasovali. Většinou to bylo po našich chybách, po naší nedůslednosti. V tom je asi největší rozdíl oproti podzimu. Na jaře jsme nebyli tolik důslední a hodně gólů jsme soupeřům prakticky darovali.

Z čeho třeba pramenilo tolik individuálních chyb?
Pořád nad tím přemýšlíme, proč tomu tak bylo a nevíme. Přestože jsme na to hráče upozorňovali, tak hráli o něco jinak, ne tak zodpovědně. Během letní přestávky to budeme muset řešit a kádr částečně obměnit, aby se to v příští sezoně neopakovalo.

Co herní projev v sezoně, zamlouval se? Když trochu přimhouříme oko nad jarem.
Ale ono i na jaře nebyl špatný. Samozřejmě byly zápasy, které se nám ne tak povedly. Na druhou stranu na podzim ani na jaře nás moc soupeřů nepřehrálo. Takových zápasů bylo málo. S tím jsem byl spokojený, cením si toho. S útočnou fází jsem byl také poměrně spokojený. Ale v čem byl velký rozdíl, to byl důraz. Byli jsme málo důrazní. Na tom budeme muset určitě přes léto zapracovat a vybrat takové typy hráčů, kteří budou podstupovat souboje.

Ve většině zápasů jste doháněli manko, nebo jste zabrali až ve druhém poločase…
Určitě, bylo tomu tak hlavně na jaře. Odehráli jsme málo zápasů, v nichž bychom dali první gól, který by nás uklidnil a my mohli třeba pak čekat na nějaké brejkové situace. Většinou jsme dotahovali. Pak jsme ale třeba během deseti minut byli schopni dát i tři góly. To se nám stalo několikrát. Nejde to tak, abychom hráli jen pasáž dvaceti minut z celého utkání.

Ještě než bylo Kunicím kontumováno osm utkání, tak jste se přibližovali sestupovému pásmu. Měl jste v té době vážné obavy?
Věřil jsem mužstvu a kvalitě, kterou tady máme. Myslím si, že bychom to zvládli i tak. V posledních dvou nebo třech zápasech, když už bylo rozhodnuto, jsme dávali šanci jiným hráčům. Takže kdyby šlo opravdu o záchranu, domnívám se, že ty čtyři body bychom nahráli.

Co vůbec říkáte tomu, že na této úrovni může dojít k tak velké chybě (neoprávněný start hráče), které se dopustily Kunice?
(pousměje se) Nevím, v tomhle se moc nevyznám, ale stát by se to samozřejmě nemělo. Nicméně tím jak jsou farmy a hráči různě kolují, není pak pořádný přehled. Těžko říct, kde nastala chyba. Asi to pořádně nezkontrolovali. Tohle je mi vcelku jedno, já jsem rád, že my jsme měli všechno v pořádku.

Zmínil jste se o farmách. V Hradci s Převýšovem panuje jednoznačně spokojenost. Je tomu tak i obráceně?
To každopádně, jsem spokojený. Na podzim k nám chodili hráči hojně včetně brankáře Koubka. Na jaře byla naše pozice horší, protože bylo hodně zraněných hráčů a Hradec hrál do posledního kola o postup. Ten nakonec vybojoval, za což jsem strašně rád. Nemohlo tedy chodit tolik hráčů jako na podzim. Na druhou stranu říkám, že kdybychom farmou nebyli, měli bychom také svoje problémy. I my jsme totiž měli zraněné hráče. Kvalita, která chodí z Hradce, nám jednoznačně pomohla. Touto cestou bych ještě rád poděkoval panu Rybovi za podmínky, které nám v Převýšově vytváří.

Už máte v hlavě přípravu
na další sezonu?
Teď jsme teprve skončili, takže zatím nad tím tolik nepřemýšlím. Samozřejmě víme, kdy zahájíme přípravu. Bavili jsme se už o nějakých konkrétních změnách v kádru, které budou muset nastat. To teď budeme muset během příštích dnů a týdnů řešit. Pak už se vrhneme na přípravu na novou sezonu.