Po zpackaném utkání s Jihlavou (0:3) byl naštvaný, rozmrzelý, zklamaný. Nepovedené představení si Luboš Prokopec (32) stále nosí v hlavě, ale zároveň už hledí k nedělní bitvě se Spartou Praha.

„Sám jsem zvědavý, jak to zvládneme. Šanci ale rozhodně máme," je neochvějně přesvědčený.

Nosíte stále v hlavě zápas s Jihlavou?
Už je druhá polovina nového týdne, ale přiznám se, že v hlavě to pořád mám. Z naší strany to bylo jednoznačně nepovedené utkání. Už se ale snažím dívat dopředu. Co se stalo, už zpátky nevrátíme. Člověk někdy upadne, ale je důležité aby vstal a nezůstal ležet. Tím se řídíme i my.

Už máte jasno, v čem vás Jihlava předčila? Bylo to o přístupu hráčů?
Až takhle kategoricky bych to neviděl.V drtivé většině byl přístup dobrý, tedy až na některé výjimky. Pětadvacet minut jsme hráli dobře, Jihlava nic neměla, přehrávali jsme ji, bohužel jsme ze dvou šancí nebyli schopní vstřelit gól. To nás hodně ovlivnilo. Měli jsme tam i dost standardních situací, ale v nich nám chybí větší agresivita v zakončení.

A zničehonic přijde gól Harise Harby…
(pokyvuje hlavou) Jeden náš hráč (Emir Halilovič – pozn. aut.) nechá odcentrovat Junga, evidentně podcenil situaci, na kterou jsme hráče dopředu upozorňovali. Měl pět vteřin na to, aby k hráči doběhl. On to neudělal a takhle to dopadlo.

Mužstvo nezvládlo už přípravný duel s Táborskem. Deník ve svém komentáři upozorňoval na to, že hráči přípravu zanedbali a odflákli, což se promítlo i do výsledku s Jihlavou. Vidíte to stejně?
(přemýšlí) Trochu došlo k uspokojení, náš výkon rozhodně nebyl v pořádku. Hlavně ve druhém poločase.

Už proti Táborsku se nedařilo Matěji Kotišovi. Proti Jihlavě po pětadvaceti minutách vypadl ze hry úplně a musel být brzo střídán. Co se s ním děje?
Každému hráči se čas od času přestane dařit. To se stává i top hráčům na světové úrovni. Nedělal bych z toho vědu, nemá cenu ho zavrhovat. Teď přišel zápas, kdy se mu tolik nedařilo. Věřím, že se vrátí k výkonům, které předváděl šest kol za sebou.

Kotiš o fotbale hodně přemýšlí. Rozebrali jste to spolu?
Nějaké věci jsme si vyříkali. Matěj ví, že má naši důvěru. Stejně jako ostatní hráči. Na druhou stranu zápas s Jihlavou nejde přejít jen tak. Kluci si musejí uvědomit, jestli je baví hrát první ligu a budou k tomu tak přistupovat, nebo se spokojí s nižší soutěží.

Vadí vám, jak jeden zápas změní celkový náhled na mužstvo? Do duelu s Jihlavou jste byli považovaní za tým, který předvádí pohledný fotbal a začíná mít výsledky…
Každý svého štěstí strůjcem! Jestliže budeme podceňovat určité situace, nebudeme je řešit tak, jak máme, nemůžeme uspět. Je mi jasné, že jsme zklamali fotbalovou veřejnost, kritiku si zasloužíme. Je to chyba nás všech. Teď je na nás, abychom ukázali, že zápas s Jihlavou byl ojedinělý výpadek.

To ale bude těžké. Jedete na Spartu, na půdu obhájce titulu? Jakým způsobem se tam dá bodovat?
Myslím, že Sparta není v ideálním rozpoložení, navíc hrála ve čtvrtek pohár v Neapoli. Šanci rozhodně cítíme. Pokud chceme uspět, musíme se Spartě vyrovnat v pohybové aktivitě. To znamená běhat, vyhrávat osobní souboje a být kompaktní. Sám jsem zvědavý, jak to zvládneme.

Sparta má silný střed pole, stejně jako vy. Bude to souboj záložních řad?
Obecně platí, že v každém zápase rozhoduje výkon středové řady. U Sparty navíc nejde jen o silnou zálohu, ofenzivu na stranách výrazně podporují Kadeřábka a z druhé strany Costa. Musíme se na to pečlivě připravit. Pro každého hráče to bude výjimečná konfrontace, test jeho individuálních schopností.

Jak po hrůze s Jihlavou pozměníte základní sestavu?
Jedna, dvě, možná tři změny budou. Nechceme to výrazně bourat. Do posledního utkání jsme hráli dobře, nemá cenu dělat paniku. Ovšem hráči, kteří nepřistoupili k utkání s Jihlavou správně, tentokrát šanci nedostanou.

Jak moc blízko je návrat Davida Vaněčka?
Dnes absolvuje na FTVS v Praze Cybex test (test svalové síly – pozn. aut.), zda je připravený na první ligu. Pokud výsledky nebudou dobré, budeme muset ještě počkat. V opačném případě začne nastupovat k zápasům za juniorku a pak by se mohl objevit v některém z utkání na lavičce. Stále platí, že chceme být trpěliví. Stoprocentní uzdravení má přednost.