Potvrzeno. Pavel Krmaš je novým sportovním ředitelem FC Hradec Králové! Včera byl bývalý kapitán „votroků" na tiskové konferenci oficiálně uveden do funkce. Deník o kroku, který klubové vedení chystalo, informoval už v minulých dnech.

Nadřízený trenérů

Fotbalisté se scházeli před prvním tréninkem v kabině, kromě trojice nových borců samí staří známí. Jen jeden chyběl.

Ten nejdůležitější. Kapitán.

Pavel Krmaš ovšem tou dobou seděl v tiskové místnosti 
a čelil prvním dotazům v roli sportovního ředitele klubu.

Na úvod si připravil obsáhlou řeč. Mluvil jistě, jasně a věcně.

„Měl bych být nadřízeným trenérů a zároveň jejich oponentem. Budeme spolu vést diskusi. Myslím si, že to nebude problém. Během minulé sezony jsme si porozuměli lidsky a v drtivé většině i ve fotbalových názorech," prohlásil nyní 
již bývalý obránce, který 
na vrcholu svých sil 
odehrál osm let v německém Freiburgu.

Kariéru zakončil noblesně. Postupem do první ligy. Úkol, který si předsevzal po příchodu z Německa, splnil na výbornou. Hradci strašně pomohl.

„Na konci sezony jsem se zranil. Musel jsem na operaci. Už v zimě jsem ale od klubu dostal nabídku na současnou pozici, ale oddaloval jsem to. Chtěl jsem se plně soustředit na sezonu. Po postupu jsem se rozhodl skončit a jednání začala být intenzivnější. Mluvil jsem jak se členy představenstva, tak s trenérem Pilným. Řekli jsme si, jak by věci měly fungovat a nakonec jsme se domluvili," vylíčil Krmaš sled událostí.

Co bude jeho náplní ve funkci sportovního ředitele?

Orientace na trhu s hráči, jednání s nimi, nezbytné licitace o smlouvách, dále pak bude koordinovat činnost 
A týmu a juniorky, kterou nově povede trenérská dvojice Michal Šmarda 
a Adrian Rolko.

„Chci oběma týmům vytvořit maximální servis, aby se všichni mohli starat jen 
o fotbal," prohlásil Krmaš 
a dodal. „Zároveň bych měl být i jakousi prodlouženou rukou ředitele klubu 
Richarda Jukla."

Krmaš vzal zodpovědnou funkci i proto, že v Hradci prožil parádní rok. Nešlo jen o vyvrcholení v podobě postupu, ale celkově o průběh sezony, o klima v kabině i souznění s trenérským štábem. „Poslední rok jsem si hrozně užil. Oslovila mě kabina, která má duši. Kluci pracují. Snažili jsme se hrát atraktivní fotbal, máme kvalitního trenéra a plánem klubu je zařadit do kádru 
co nejvíce odchovanců a mladých hráčů z naší líhně. I proto jsem do toho šel," prohlásil Krmaš.

„Votroci" dnes začali s přípravou na nový prvoligový ročník, který pro ně bude velmi složitý. Minimálně první čtyři domácí utkání sehrají ve vyhnanství v Mladé Boleslavi. Až se na Všesportovním stadionu dokončí nezbytná úprava východní tribuny, vrátí se do pravého domova. Klubové špičky i představitelé města shodně hovoří o termínu v polovině října.

„V minulém týdnu se otevíraly obálky s nabídkami firem na rekonstrukci východní tribuny. Včera odpoledne se vybrala firma, která by vše měla realizovat, a předpokládáme, že do konce tohoto měsíce se 
s rekonstrukcí začne," konstatoval člen představenstva klubu Milan Přibyl.

Pokud by se vše stihne, Hradec může na vylepšeném stadionu jako první přivítat Slavii. Zápas s ní je naplánovaný na 15. října.

Holeš s Malinským (zatím) zůstávají, novým přírůstkem Moldavan Erhan

Julian Erhan.Tomášové Holeš a Malinský zahájili přípravu s Hradcem Králové. 
Aktuálně se věci mají tak: nabídky od jiných klubů na stole neleží, Hradec chce oba udržet a mužstvo neoslabovat. „Rozhodně nechceme, aby odešli. Jsou to důležití hráči," s patřičným důrazem v hlase pronesl člen představenstva hradeckého klubu Václav Víška. Do přípravy se včera zapojili tři noví hráči - obránce 
Jan Mudra, záložník s reprezentačními zkušenostmi 
Milan Černý a také moldavský bek Julian Erhan (na snímku).

Patrioti se vrací. Šmarda s Rolkem u juniorky

Víc změn na trenérských postech 
a v manažerských křeslech, než v hráčském kádru. Takové je doposud léto v Hradci Králové. Klub včera uvedl do funkce sportovního ředitele Pavla Krmaše, dále se vracejí dva hradečtí patrioti - Michal Šmarda a Adrian Rolko. Prvně jmenovaný se stal hlavním trenérem juniorky a asistentem u prvoligového áčka. Rolko bude stejný post zastávat u juniorského mužstva. „Michal Šmarda dostal u pana Kotala vysokou školu fotbalu. Chceme využít jeho zkušeností a zároveň více propojit juniorku s áčkem. Proto bude pomáhat i trenéru Pilnému," řekl člen představenstva Milan Přibyl.

„Votroci" zahájí ligu na Bohemians, pak „doma" přivítají Jablonec
Fotbalisté Hradce Králové vstoupí do prvoligové sezony 2016/17 na trávníku pražských Bohemians 1905, v dalším kole přivítají v Mladé Boleslavi, kde sehrají na úvod soutěže minimálně čtyři utkání, mužstvo Jablonce. Rozhodl o tom včerejší los nového ročníku. Na podzim se odehraje 16 kol, to poslední má termín 3. prosince. Jaro začne 18. února a hrát se bude až do 27. května.
Na podzim Hradec v domácích podmínkách přivítá Spartu (15. kolo) i Slavii (10.kolo), o kolo dřív zajíždí na půdu mistrovské Plzně. Nováčka z Karviné bude hostit ve 12. kole.