„Jsme domluveni, ale definitivně ještě Tomášův příchod uzavřít nemůžeme," říká manažer. Důvodem je fakt, že se zimní přestupové okno otvírá až 25. prosince. Před tímto datem nemůže hráč podepsat smlouvu s novým klubem.

Přesto je návrat po dvanácti letech nachystán. Sám Jirsák se mu nebrání, naopak ho vítá. „Pro rodinu to už bylo těžké," vysvětluje, proč se po deseti letech chce vrátit do Česka. „Odloučení bylo dlouhé," upozorňuje.

Jeho dcera začala chodit do školky, proto byl na poslední zahraniční štaci - v kazachstánském Pavlodaru - sám. Vedle toho ho všakv daleké zemi potkaly i další problémy. Klub se dostal do finančních těžkostí, hráčům neplatil.

Proto chtěl Jirsák přijít do Hradce už v létě. „Jenže měl jsem v Pavlodaru platnou smlouvu," vysvětlí, proč se akce Návrat domů nakonec nekonala.

Druhý pokus tedy přichází nyní. Úspěchu nic nebrání. A to ani výkonnost šikovného záložníka. „Tomáš je stratég. Je silný v těch věcech jako byl vždy. Především je dobrý na míči. K tomu navíc přidal zkušenosti," chválí dvaatřicetiletého středopolaře Krmaš. „Jsem přesvědčený, že nám pomůže, že bude posilou," tvrdí.

Protřelá posila se bude hodit, na jaře čeká černobílé boj o záchranu ligy.