Právě on koučoval společně s kolegou Josefem Csaplárem Slovan v mistrovském roce 2002. Nezmara však vedl Škorpil už
v sezoně předtím, kdy urostlý útočník přestoupil na sever Čech z Opavy.

„Přišel jsem v létě, byly nějaké pohovory a čuměl jsem jako puk," směje se Nezmar při vzpomínce na první setkání s dnes už legendárním koučem.

Jejich vztah se posouval. Když dal kanonýr svůj první gól za Liberec, byl to jeho celkem devátý v nejvyšší soutěži. Škorpil za ním přišel po zápase do šatny a pronesl neopakovatelnou větu: „Vidíš, ty ču…, ještě devadesát jedna a jseš v Klubu kanonýrů."

Tehdy málokdo čekal, že se Nezmarovi povede na metu sta gólů v lize dosáhnout, byl to kluk, který měl za sebou jediný rok mezi elitou. Jenže postupně se stal respektovanou personou.

Zkusil si angažmá v Ružomberoku, kde se stal nejlepším kanonýrem slovenské ligy a vystřílel týmu titul a poté se přes Slovácko vrátil do Liberce, svého druhého domova.

Tady se ke konci kariéry znovu potkal s koučem Škorpilem, oblíbencem majitele klubu Ludvíka Karla. Útočník měl v té době na kontě přes osmdesát ligových branek, jenže nějaký čas se mu nedařilo.

V tu chvíli ho Škorpil povzbudil - ale po svém. „Víš, Jendo, rád bych byl u toho, až se dostaneš do toho Klubu kanonýrů. Ale nechci trénovat do sta let," prohodil k němu.

Možná to pomohlo, Nezmar se stovky dočkal v sezoně 2011/12. Škorpilovi bylo šedesát šest roků.

Slovan, tým Hradečákům zaslíbený
Slovan Liberec, toť adresa, kde mají fotbalisté a trenéři 
z Hradce Králové velmi dobré jméno.
Nejlepší asi Ladislav Škorpil a Bohuslav Pilný, kteří jako trenér a kapitán dovedli severočeský tým v roce 2002 k titulu mistra ligy.
Výraznou stopu tady však zanechal také kouč Josef Petřík, který nyní vede Chrastavu v divizi. Elegantní záložník David Breda byl v Liberci průkopníkem, brankář Tomáš Koubek hrdinou Evropské ligy podzimu 2015.