Vratislav Lokvenc, bývalý reprezentant a hráč Hradce Králové:
,,Za nádherné momenty považuji všechny čtyři góly. Byly výstavní. Španělé získali titul naprosto zaslouženě. Směrem dopředu potvrdili obrovskou kvalitu. Itálie s nimi hrála otevřeně a inkasovala čtyřikrát. Pokud by podobný styl zvolily i jiné týmy, dopadnou stejně. Kritika před finále, že tradiční hru založenou na držení míče začali Španělé používat spíš k obraně, nebyla na místě."

Martin Pulpit, bývalý trenér Hradce Králové nebo Pardubic, expert na italský fotbal:
„Zaujal mě jediný moment, a to špatně zvolené rozestavění italského týmu. To byla podle mého hlavní příčina toho, proč Itálie utkání nezvládla. Hrát se Španělskem na dva útočníky, z nichž se ani jeden nezapojuje do defenzivní činnosti, byla chyba. Itálie tak měla jen  minimální šanci uspět."

Jiří Lindr, brankář FC Hradec Králové:
,,Jednoznačně druhý gól levého obránce Jordiho Alby. Jeho osmdesátimetrový sprint do gólové šance, ukázkové převzetí míče a zakončení, bylo vůbec  jedním z nejhezčích okamžiků celého mistrovství. Už na začátku zápasu bylo vidět, že mu to sedne. Podařily se mu první míče, jednomu z Italů nasadil ,,housle", a získal tak potřebné sebevědomí.  Oprávněně přestupuje do Barcelony."