Má smůlu na zranění. Během letní přípravy se mu znovu „připomněla" operovaná achilovka. Přestože osmadvacetiletý hradecký fotbalista Tomáš Rezek nyní nemůže pořádně běhat, věří, že se dá brzy zdravotně do pořádku a objeví se na hřišti.

Jaký je váš současný zdravotní stav?
Řekl bych, že je to už příznivější. Měl jsem zase něco jako by začínající zánět obalu operované achilovky. Tím, že chodím na rehabilitace a různé masáže, tak je to rozhodně lepší.

Kdy během letní přípravy vám začaly potíže?
Ze začátku přípravy to bylo dobré. Ještě na soustředění jsem naplno odtrénoval tři dny. Až pak to přišlo. Bolelo to dost, že už nešlo trénovat, tak jsem trochu zvolnil. Jenže pořád se to přelévá. Buď to jde, nebo to nejde. Mám třeba dva dny klid, abych mohl hrát alespoň zápasy. Zkrátka je to takové na střídačku. Teď mám vyjednáno, že mě prohlédne můj operatér. Uvidí se, jestli jsem schopen ještě vrcholový fotbal vůbec provozovat.

Co všechno v současné době můžete dělat?
Nechodím běhat. Mám zhruba šest dnů na to, abych se dostal zpět na hřiště a mohl běhat. Jezdím na kole a navštěvuji posilovnu. Mám takový individuální režim.

Vidíte příznivě svůj návrat do tréninku s mužstvem?
Domnívám se, že ano. Nyní se cítím dobře, že bych už asi klidně mohl i běhat, ale nechci to zase uspěchat. Snad ve čtvrtek už bych měl začít s běháním.

Start v nedělním přípravném duelu s HFK Olomouc je reálný?
Rozhodně bych chtěl naskočit alespoň na chvilku, třeba na třicet minut nebo na poločas. Ale to se ještě uvidí, jak mi to půjde při běhání a při práci s balonem.

Zdravotní problémy vás provázejí poměrně dlouho. Vzpomenete si, kdy naposled jste byl delší dobu v pořádku?
To už je dlouho. Problémy jsem míval většinou během zimní přípravy, kdy jsem moc netrénoval. Dá se říct, že jsem neabsolvoval celou zimní přípravu asi čtyři roky po sobě. Letní přípravy jsem většinou absolvoval celé. Tato je první, v níž jsem musel kvůli achilovce zvolnit.

Je letní příprava s trenérem Plíškem v něčem jiná než pod koučem Kotalem?
Myslím si, že se více pracuje na hřišti. Jedná se sice také o náročné věci, ale je to většinou s balonem nebo zábavnou formou. V tom je asi rozdíl.

Kde v tabulce by se Hradec mohl pohybovat v nadcházejícím ročníku Gambrinus ligy?
Věřím tomu, že budeme figurovat ve středu tabulky, zhruba někde na osmém až desátém místě. To by nám slušelo. Domnívám se, že na to kádr máme.

Co jste říkal losu? V úvodních dvou kolech vás čekají soupeři zvučných jmen Plzeň a Jablonec.
Úvod je opravdu těžký, ale o to větší motivaci máme. Pro nás hráče i fanoušky to budou nesmírně atraktivní utkání. Snad nás silné mančafty ještě více vyhecují a podáme dobrý výkon.

Jestlipak víte, že dnes (v úterý) to jsou přesně dva roky, kdy jste vstřelil zatím svůj jediný ligový gól do sítě Sparty?
Jéééžiš. (usměje se) Už jsem to dávno zapomněl a pořád se mi to připomíná. Bylo to samozřejmě moc krásné a vzpomínám na to rád, ale potřebuji už zase něco dalšího. Soustředím se na to, co bude, chtěl bych dát i další góly.