Dějiny nepřepsali. „Votroci" se na Letnou vydali potřinácté v historii samostatné české ligy a opět nezískali ani bod. Sparta trestala katastrofální minely hradeckých stoperů a v poklidu vyhrála 3:1.

„Zvítězila tam Ostrava, proč ne my," bojovně prohlásil před utkáním na půdě megafavorita defenzivní pracant Juraj Križko.

Možná tušil, že Hradec vstoupí do utkání podobně jako před pár týdny Baník. Tedy rychlým gólem. Už v 6. minutě střílel ze strany Shejbal, tečovaný balon se dostal k Malinskému, jenž z bezprostřední blízkosti napálil míč za záda Bičíka.

Trenér Prokopec udělal dvě změny v sestavě. Poprvé v sezoně nevsadil na klasického útočníka, Dvořáka posadil na lavičku a „nahoru" poslal rychlejšího a dynamičtějšího Shejbala.
Sparta měla potíže s rozehrávkou, uprostřed pole jí kazil plány agresivně hrající Križko. Náběhy Kadeřábka brzdil výtečný Malinský společně s Marešem. Hradecký plán se dařil dokonale, jenže ho úplně zbořila hrubka kapitána.

Po dvaceti minutách hry přiletěl do vápna nikterak nebezpečný centr z levé strany, Rolko ho však špatně trefil, balon doputoval od Konatého k Lafatovi, jenž zničehonic vyrovnal.

Favorit měl s pozornou defenzivou Hradce nadále problémy, až v závěru poločasu si vypracoval větší tlak, ale Hušbauer v dobré pozici netrefil míč. Napodruhé už byl šikovnější, jenže napálil jen Koubka.

Začátek druhé půle? Výrazný tlak Sparty a zase hrubka jednoho z hostujících stoperů! Do vápna opět zamířil centr, Chleboun neuhlídal o hlavu menšího Lafatu  a ten podruhé v utkání vztyčil paži na znamení gólu.

Neuběhlo ani šest minut a Sparta se definitivně uklidnila. Rolko ve složité pozici kolenem postrčil balon jen lehce před sebe, kde stál Hušbauer a tvrdou ranou potřetí překonal Koubka.

Hradec se ještě snažil hrozit, daleko od druhé gólu nebyl Malinský, ale v poslední chvíli mu ukopl míč Kadeřábek.

Po hodině hry se do hry dostal nejlepší hradecký střelec Pavel Dvořák, ale ani on nedokázal zkorigovat výsledek.

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 3:1

Fakta – branky: 20. a 48. Lafata, 55. Hušbauer – 6. Malinský. Rozhodčí: Hrubeš – Peřina, Pilný. Žluté karty: 1:2 (Kadeřábek, Hušbauer – Mareš, Rolko, Chleboun). Diváci: 6815. Poločas: 1:1.
AC Sparta Praha: Bičík 5 – Kadeřábek 5, Holek 7, Brabec 7, Costa 5 – Vácha 5, Vacek 5 (63. Dočkal) – Konaté 6, Hušbauer 8 (78. Mareček), Krejčí 6 (83. Brezna ník) – Lafata 8. Trenér: Lavička.
FC Hradec Králové: Koubek 4 – Holeš 4, Chleboun 3, Rolko 2, Mareš 5 – Kotiš 4 (72. Černý), Križko 6 – Štípek 5, Halilovič 6 (83. Hable), Malinský 7 – Shejbal 4 (63. Dvořák). Trenér: Prokopec.

Hvězda zápasu

DAVID LAFATA, útočník Sparty Praha. Král vápna! Potvrdil, že v soupeřově šestnáctce je neskutečně nebezpečný. Dal dva góly, oba po hrubých chybách hradeckých stoperů.