Organizačně akci z pověření OFS Hradec zajistil SK Roudnice, zejména David Klapka a Libor Pavlíček, kterým se ve spolupráci s CK Sana podařilo vytvořit ojedinělý projekt, jenž se setkal s velkým ohlasem a naplnil všechna očekávání. Příprava tohoto kempu byla náročná a trvala deset měsíců.

Kempu se v termínu od 26. 6. do 5. 7. 2015 zúčastnilo 47 dětí ve věkovém rozmezí 9 – 14 let. Podle ročníku narození byli fotbalisté rozděleni do 3 tréninkových skupin.

O jejich bezpečnost se staralo 6 dospělých, 4 trenéři David Klapka, Tomáš Podhajský, Petr Čerenkov a Libor Pavlíček, který měl na starosti webové stránky a fotodokumentaci, takže mohli rodiče každý den sledovat své ratolesti a na dálku s nimi sdílet jejich zážitky. Některé maminky tak poprvé v životě viděly své dítě mýt nádobí atd.

Jako zdravotní dozor byl přizván ten nejpovolanější – MUDr. Leoš Petr, praktický lékař a velký fanoušek fotbalu, jenž si v přátelském utkání s italským týmem vyzkoušel i funkci sudího.

Ve volném čase se o děti starala animátorka Lucie Macháčková, studentka pedagogiky a psychologie, takže opět člověk na svém místě.

Děti byly ubytované v bungalovech s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou a klimatizací, zcela oddělené od ostatních ubytovacích zařízení kempu, takže si všichni účastníci mohli užívat komfort soukromí a vůbec nepřišli do kontaktu s ostatními turisty.

Strava byla formou plné penze s celodenním pitným režimem.

Tréninky samotné probíhaly dvoufázově, přičemž ty dopolední byly vedeny českými trenéry a ty odpolední trenéry italskými, což byla jedna z rarit tohoto kempu. Atmosféra při trénincích s italskými trenéry byla naprosto fantastická a vnesla do trénování nový vítr. Obecně vzato, v Itálii se děti více chválí a samotní trenéři jim za každou povedenou akci aplaudují. Takže každý fotbalista slyšel „Bravissimo".

Díky kooperaci s italským týmem se podařilo uskutečnit 3 mezistátní zápasy (opět dle věkových skupin), což byl pro kluky a dvě děvčata nezapomenutelný zážitek. Každý duel se uskutečnil před naplněnou tribunou za zvuku obou národních hymen, kdy se děti držely za ramena a s hrdostí zpívaly svoji nejkrásnější píseň.

Atmosféra byla po celou dobu trvání kempu velmi přátelská. Vše bylo pečlivě zdokumentováno a zaznamenáno na vzpomínkovém DVD, který obdržel každý účastník zdarma. Již nyní se zúčastnění i jejich následovníci těší na další pokračování fotbalového kempu mládeže.   (dkl, ld)