Při nedělním duelus Mostarem to pocítil i jeden z trenérů Milan Frimmel a také to znamená, že hráči včetně Jana Pázlera musí po každém tréninku vydatně drhnout kopačky. „V sobotu a v neděli nám nepřálo počasí. Plně na něj pasuje hláška Josefa Kemra z filmu Na samotě u lesa: Chč… a chč… Ale od úterý už je lépe. Do konce týdne má být slunečno s teplotami okolo deseti stupňů," vykládal pro klubový web záložník Petr Schwarz, který se už se spolubydlícím Tomášem Malinským vydal na procházku k moři.

Dobré počasí by mělo být i ve čtvrtek, kdy se Hradečtí poměří v posledním utkání soustředění se slovinským Celje. V pátek vyrazí domů.

Tomáš Malinský.Zdroj: Deník/ Michal Fanta„Malina" z Umagu
Včera na obědě jsem musel společně s Markem Plašilem recitovat básničku. Na konci dopoledního tréninku jsem totiž vymyslel soutěž, při níž jsme vzduchem trefovali z půlky hřiště položenou bránu. A platil, samozřejmě, zákon schválnosti. S Plášou jsme zůstali poslední…
V pondělí odpoledne jsme dostali od trenérů volno. Někdo se šel projít podél moře, někdo do města, někdo zašel do posilovny. Od pěti jsme měli zamluvený wellness a tam jsme se všichni sešli. Volno bodlo všem.
Konečně přestalo pršet. A ve středu má dokonce svítit slunko. Uvidíme.
(Tomáš Malinský)