K několika zajímavým trenérským rošádám došlo ve fotbalovém krajském přeboru Královéhradecka. Hned tři týmy z okresu Hradec Králové v letní přestávce vyměnily své hlavní kouče.

V Novém Bydžově skončilo duo Vladimír Blažej - Michal Blažej a nahradil ho Petr Průcha, který má za sebou úspěšnou roční štaci v Chlumci nad Cidlinou. Tam jeho pozici zaujal David Homoláč, jenž u mužstva v posledním roce vypomáhal na postu stopera. Vysoká nad Labem pak na uvolněnou pozici lodivoda angažovala Radka Hrubého.

Nový Bydžov

Již během jarní části soutěže prosákly na veřejnost informace o tom, že po sezoně u týmu skončí trenérský tandem Vladimír Blažej - Michal Blažej (hrající kouč - pozn. aut.). A ty se po skončení soutěže potvrdily.

„Končím nejen u mužstva, ale i ve fotbalovém Novém Bydžově. Navzájem jsme ze sebe unaveni. Osobně potřebuji od fotbalu odpočinek,“ uvedl po dohrání posledního ročníku krajského přeboru Vladimír Blažej. Z RMSK Cidlina se pakovala také řada zkušených hráčů v čele s Michalem Blažejem.

Pozici hlavního trenéra pro novou sezonu 2017/2018 zaujal Petr Průcha, který má za sebou velmi vydařené angažmá v nedalekém Chlumci nad Cidlinou.

„Tarzan“ v Novém Bydžově dlouhodobě žije, funguje zde jako správce hřišť, takže je tu doma. „Čeká mě hodně práce s mladými kluky, což by mohlo být zajímavé. Doufám, že hráči se budou chtít zlepšovat,“ přál si již před nástupem k celku RMSK Cidlina Nový Bydžov.

Chlumec nad Cidlinou

Také zde se vědělo o konci trenéra ještě před skončením minulé sezony. Jak už bylo zmíněno, Petr Průcha se rozhodl vrátit do svého novobydžovského domoviště. Nutno však říct, že v Chlumci odvedl během jednoho roku pořádný kus práce a s týmem dokázal být úspěšný. Prakticky po celou sezonu se jeho parta držela v horní polovině tabulky krajského přeboru, na což v Chlumci nad Cidlinou nebýval nikdo moc zvyklý.

„Chlumecký celek opouštím opravdu s těžkým srdcem. Myslím si, že jsem s hráči, vedením i diváky navázal vřelý vztah a přes nějaké nesrovnalosti jsme si vždy vyšli vstříc,“ poznamenal „Tarzan“ na konci svého úspěšného angažmá.
Do role hlavního trenéra byl dosazen David Homoláč, který Průchovi téměř po celou uplynulou sezonu vypomáhal v Chlumci na postu stopera, kde svými bohatými zkušenostmi i přehledem řídil celý mančaft.

Vysoká nad Labem

Jarní část posledního ročníku krajského přeboru absolvovali vysočtí fotbalisté bez trenéra! Řízení mužstva se ujali dva zkušení hráči Michal Haken a Tomáš Prorok. Ti vedli tréninky i tým během zápasů.

„Na lavičce žádný trenér nefiguroval. Veškeré funkce a povinnosti s touto osobou zastoupila dvojice Haken – Prorok, která svými zkušenostmi a přirozeným respektem dokázala vést naše mužstvo i ze hřiště. Nikdo jí tuto pozici nezáviděl, ale myslím, že si poradila nadmíru a za to oběma patří obrovský dík. Fungovat se takto dá po určitou dobu a tou je dle mého maximálně ten půlrok,“ přiznal v posezonním rozhovoru Jan Píša, obránce vysockého celku a zároveň sekretář klubu.

„Chceme, aby tým vedl trenér, jenž nebude na hřišti a bude mít zkušenosti i chuť vést náš Oldies celek. Jak se říká: Na hrubý tým hrubá záplata. Každý ať si v tom najde svoje,“ doplnil Píša.

A jeho slova se během letní přípravy opravdu naplnila. K mužstvu přišel nový hlavní kouč Radek Hrubý, jenž naposledy vedl v I. A třídě celek královéhradecké Lokomotivy.

Šéfové laviček
PETR PRŮCHA (RMSK Cidlina Nový Bydžov)
DAVID HOMOLÁČ (FK Chlumec nad Cidlinou)
RADEC HRUBÝ (FK Vysoká nad Labem)