Pardubice B – Letohrad 3:8

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: „Prohrát doma takovým vysokým rozdílem jsem ještě nezažil ani jako hráč ani jako trenér. Do zápasu jsme měli tragický vstup a již v 6. minutě jsme prohrávali 0:2. Poté jsme měli místy velkou převahu, avšak finální fázi jsme řešili špatně a zbrkle. Soupeř pozorně bránil a vyrážel k smrtícím brejkům, které bez problému zakončoval. Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme utkání otočit, ale přišly další branky soupeře a my jsme se  dostali do křeče. Nic nám nevycházelo a Letohrad si vysoké vítězství v již pohodě pohlídal."

František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „Již před utkáním jsme věděli, že nebudeme moci hrát s domácími otevřenou partii, a proto jsme vsadili na zabezpečenou obranu a spoléhali na brejkové situace. I přes poměrně velké problémy v defenzivě jsme tyto nedostatky nahrazovali téměř stoprocentním proměňováním našich šancí. Domácí byli herně lepší a diktovali tempo hry, ale s naším rychlým přechodem do útoku si nevěděli rady. Tak vysokou produktivitu za svoji hráčskou ani trenérskou kariéru v dospělém fotbale nepamatuji."

Živanice – Vysoké Mýto 2:0

Josef Košátko, trenér TJ Sokol Živanice: „Před utkáním jsme vyhlašovali nouzový stav. V týdnu jsme přišli o dva hráče, a tak jsem jich měl k dispozici pouze deset schopných do pole. Kluci ale ukázali charakter a velké srdce. Situaci perfektně zvládli. Soupeře jsme přehráli taktickou a disciplinovanou hrou. Všem patří obrovský dík, fakt mě mile překvapili. Tři body jsme si zasloužili, i když tentokrát nás donutily okolnosti hrát trochu jinak. Vystavěli jsme obranný blok, o který se tříštily všechny akce Mýta.  Z něho jsme vyrážely do brejků a dva využité nám stačily."

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Živanice potvrdily, že mají opravdu silnou defenzivu. Za celý zápas nás k ničemu nepustily. My jsme tahali za kratší konec. Když jsme se snažili o nějaký zvrat, tak jsme šli do deseti a pak už jsme to měli hodně složité. Živanice tak zaslouženě vyhrály."

Trutnov – Ústí nad Orlicí 1:0

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Odehráli jsme těžké utkání. Poctivě jsme bránili a snažili se chodit do brejků. Bylo to o jednom gólu a bohudík jsme ho dali my."

Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „V horkém počasí na umělé trávě jsme utkání bohužel nezvládli, protože jsme neproměnili gólové příležitosti, které jsme si vytvořili. Trutnovu se podařilo skórovat z jedné standardní situace. Když nedáme gól, tak vyhrát zkrátka nemůžeme."

Dvůr Králové nad Labem – Železný Brod 7:0

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové: „Hned v úvodu jsme neproměnili pokutový kop, ale o osm minut později jsme přece jen šli do vedení. Chvíli na to jsme umožnili soupeři vytvořit si prakticky jedinou nebezpečnou příležitost, jinak se utkání hrálo za výrazné převahy našeho mužstva. Jsem rád, že hráči i v momentech, kdy utkání bylo již rozhodnuto, nepolevili v útočné aktivitě a přítomným divákům předvedli sérii pěkných fotbalových akcí. Odměnou jim za to bylo sedmibrankové vítězství."

Nová Paka – Jablonec nad Jizerou 1:0

Petr Ježek, sekretář 1. FK Nová Paka: „Soupeř byl posílen o hráče prvoligového Baumitu (Kovář, Okleštěk, Vrzal). V první půli jsme nastřelili břevno a soupeř tyč. V 67. minutě měli trenéři šťastnou ruku, když na hřiště poslali Ondřeje Janoucha, který se o několik minut později postaral o rozhodující branku. Náš střelec byl v závěru při defenzivních úkolech celkem bezohledně zasažen kolenem jabloneckého fotbalisty do obličeje, musel ihned střídat a následně byl převezen do nemocnice. Všichni Ondrovi přejí brzké uzdravení a rychlý návrat na zelený pažit."

Dobrovice – Svitavy 4:3

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: „I když s trochou sarkasmu se dá říci, že jsme si znovu natrénovali zahájení hry ze středu hřiště, nehráli jsme určitě odevzdaně a byli favorizovaným domácím vyrovnaným soupeřem. Dlouho jsme drželi nerozhodné skóre a o výsledku rozhodla jedna minuta, kdy střídající hráči dokázali dvakrát rychlostně přehrát naše již unavené obránce a dvěma góly rozhodli zápas. Snaha o vyrovnání byla marná. V tomto utkání jsme bojovali a aspoň bod jsme měli na dosah."

Kutná Hora – Náchod 2:1

Radovan Hromádko, trenér FK Náchod: „Děláme chyby, které naši soupeři trestají, a to samé se potvrdilo i nyní. Tři minuty před poločasem si necháme dát gól poté, co stoper promáchne míč. A to jsou přesně věci, které by se neměly stávat. Herně to opět nebylo špatné a věřím, že pokud budeme nadále takto pracovat, že se k nám štěstí opět přikloní. Záchranu stále máme ve svých rukou. Teď potřebujeme uhrát šest bodů a já věřím, že je uhrajeme."

Divize C

Hvězdy kola

1. Tomáš Kabourek (Letohrad): Zápas mu sedl dokonale. Letohrad chtěl hrát na brejky, poslal do útoku rychlonožku a ten se odvděčil náramně. Za poločas stihl čtyři góly.

2. Jan Řežábek (Dvůr Králové): Tenhle štírek, když se dobře vyspí, nemá v divizi na levém kraji zálohy konkurenci. V neděli hrál Dvůr sice už dopoledne, ani brzké vstávání však „Juanovi" nevadilo. Byl k neudržení. Na úvodní dvě trefy přihrál, pak dvě krásné sám vsítil.

3. Michal Ferčák (Živanice): Dispečer obranného autobusu… Sbíral míče, dirigoval, komandoval, když bylo potřeba i zvýšil hlas. Zkušený chlapík měl lví podíl na tom, že se na jaře nebezpečné Mýto neprosadilo.

Vítěz

Fotbalisté Letohradu:
O tom, že se dostanou do této rubriky, se jim ani nesnilo. Vše naznačovalo tomu, že se pardubické béčko pro klíčový duel posílí. To se stalo, ovšem Letohrad mu dvěma góly do šesti minut sebral vítr z plachet.

Poražený

Fotbalisté Pardubic B:
Dva zápasy s krajskými rivaly = 0 bodů a skóre 3:12. Ne tohle není bilance beznadějně posledního Rapidu Liberec… Pardubické béčko prohrálo nejdříve 0:4 v Ústí nad Orlicí a nyní doma 3:8 s Letohradem.

Střelci

II. liga a ČFL: 1. R. Holub (Chrudim, ČFL) 23 branek; 2. Vaněček (Hradec Králové, II. liga) 17; 3. Vácha (Chrudim, ČFL) 10; 4. Sedláček (Převýšov, ČFL) 9.

DIVIZE C: 1. I. Svoboda (Vysoké Mýto/Svitavy) 18 branek; 2. Belej (Svitavy) 17; 3. Klátil (Pardubice B/Živanice) 16; 4. – 5. Černík (Dvůr Kr.), Kabourek (Let.) oba 15.

Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.

Střípky z fotbalového víkendu

Druholigová záloha béčku nebyla platná

Pardubice - Tolik branek snad nepadlo v jednom utkání na právě skončeném mistrovství světa v hokeji. Pardubická rezerva v záchranářském střetu propadla s Letohradem (3:8). Navíc doma. To znamená, že se jí divizní zápas nekřížil s utkáním áčka. Pardubický trenér mohl využít služeb hráčů, kteří nebyli tolik vytížení u prvního týmu v duelu se Žižkovem. Jenže  hvězdná záloha ve složení Jarosz, Řezníček, Fusek, Pospíšil, podpořená obránci Venclem, Prokopcem a korejským útočníkem Kimem nepomohla. Domácí totiž po celý zápas dopláceli na tragický úvod, kdy dostali dva góly.

Přes porážku také pozitivní dojmy

Svitavy - V úlohách obětních beránků měli nastoupit tonoucí svitavští fotbalisté na půdě druhé Dobrovice, ale nebylo tomu tak. Ještě čtvrt hodiny před koncem sahali po senzačním bodu, než je srazily dva góly favorita v rozmezí minuty. Přes těsnou prohru však po delší době zůstaly ze svitavského výkonu také pozitivní dojmy. Za zmínku stojí premiéra dorosteneckého gólmana Tomáše Cabala (ročník 1996), který nezklamal a na obdržených gólech nenesl vinu. Před utkáním „o život" proti Pardubicím B si Svitavští dokázali, že fotbal hrát umějí.

Ottmar si ošéfoval už sedmou jarní nulu

Pardubice - Pane Vrbo, zajeďte si do Živanic… S velkou dávkou nadsázky se dá říci, že kdyby se zranil Čech a na reprezentační sraz by nedorazili Drobný ani Vaclík, tak by se mohl do brány postavit Radim Ottmar. Zimní posila z Nové Paky se ihned stala v Živanicích kapitánem a přirozeným vůdcem. Tyto šéfovské schopnosti navíc zkušený gólman podporuje bezchybnými výkony. Proti Vysokému Mýtu udržel už posedmé čisté konto ve dvanácti zápasech. V pěti utkáních inkasoval jednou a svému novému týmu pomohl k 27 bodům!