Mistrovské fotbalové soutěže OFS Hradec Králové soutěžního ročníku 2016/2017 pokračovaly o víkendu již třináctým kolem, a tak Deník přináší tradiční ohlédnutí.

Hradecký Votrok okresní přebor: Na špici tabulky jsou Myštěves a Skřivany (oba 29 b.), 3. Slavia Hradec Králové B (23), na opačném pólu 13. Syrovátka (10) a Vysoká nad Labem B (5).

CK Votrok III. třída: Tabulku vede se 13 výhrami a 39 body Lhota pod Libčany před Praskem (29), na chvostu 13. Nepolisy B (8) a Nový Bydžov C a Nové Město nad Cidlinou (7).

Jako IV. třídy A a B: V áčku jsou na špici Jeníkovice (29) před Libčany B (28), béčko vede nově Převýšov B (21) před Lužcem nad Cidlinou (20).

Borec kola: Martin Stránský (Kosičky B), který v utkání CK Votrok III. třídy Kosičky B versus Nový Bydžov C (7:3) vstřelil tři branky, čímž výrazně přispěl k výhře svého týmu.

Smolaři kola: Pokutový kop nedali tři hráči: Radim Fiala (Starý Bydžov), Samek (Bystřice Boharyně), Hlaváč (Sokol Myštěves B); vlastní gól: Gráf (SK Roudnice B), Soukup (SK Libčany B).

Statistiky

Keepersport brankáři s vychytanou nulou – Hradecký Votrok okresní přebor: 4 – Hrubeš (Skřivany), 3 – Finke (Dohalice), Linhart (Slavia Hradec Králové B), Samšeňák (Stěžery), Špičák (Červeněves), Teichman (Myštěves), 2 – Michalička (Myštěves), R. Pleskot (Syrovátka), Soldán (Boharyně), Tomášek (Cerekvice nad Bystřicí), Žarnovský (Kosičky), 1 – L. Brambora (Probluz), Červenka (Vysoká nad Labem B), Chmelař (Cerekvice nad Bystřicí), Kollátor (Třebeš B), Moník (Slavia Hradec Králové B), F. Neumann (Probluz), Vocl (Třebeš B), Zasadil (Kunčice B); CK Votrok III. třída: 4 – Kiršbaum (Neděliště), Tluka (Lhota pod Libčany), 3 – Křičenský (Malšova Lhota), Tomek (Kosičky B), 2 – Drugda (Prasek), 1 – P. Batelka (Nový Bydžov C), Holý (Prasek), Joneš (Neděliště), Sedláček (Nový Hradec Králové B), Šanda (Roudnice B), Šulc (Ohnišťany), P. Tůma (Lovčice), Vašata (Nový Hradec Králové B), Vlk (Nové Město nad Cidlinou); Jako IV. třída A: 5 – Soukup (Libčany B), 4 – Černý (Jeníkovice), 3 – Šlesingr (Hořiněves), 2 – Adamovič (Lobřice), 1 – Hlaváč (Černilov B), Holeček (Černilov B), Podsadlo (Probluz B), Satranský (Sendražice), Telinger (Probluz B); Jako IV. třída B: 4 – Čihák (Klamoš), 3 – Haviar (Převýšov B), 2 – Šafařík (Lužec nad Cidlinou), 1 – Hanuš (Kobylice B), Chládek (Myštěves B), Kulhánek (Myštěves B), Rygl (Lužec nad Cidlinou), Sucharda (Červeněves B).

Kanonády týmů: Kosičky B – Nový Bydžov C (7:3), Převýšov B – Lužec nad Cidlinou (5:3).

Střelec kola – 3 branky: Stránský (Kosičky B).

Gól hattricky po 13. kole – 5 branek: Mokrý (Libčany B); 4 branky 2x: Čížek (Myštěves A a B); 4 branky + hattrick: V. Čihák (Lhota pod Libčany), 4 branky: Benák (Černilov B), P. Kaliáš (Myštěves), Schubert (Skřivany); 2 hattricky: Martin Stránský (Kosičky A a B); 1 hattrick: R. Bělina (Cerekvice nad Bystřicí), J. Beránek (Nový Bydžov C), Dítě (Kobylice B), Donát (Kosičky B), Dvořák (Kobylice B), Dvořák (Ohnišťany), Radim Fiala (Starý Bydžov), F. Havlena (Myštěves), J. Havlena (Myštěves), Havlíček (Kobylice B), Hegr (Lhota pod Libčany), Hlaváč (Myštěves B), M. Jindra (Nový Hradec Králové B), Kopta (Neděliště), Kulič (Lhota pod Libčany), J. Labík (Převýšov B), Malý (Lužec nad Cidlinou), Nový (Prasek), Přiklopil (Nový Hradec Králové B), Rys (Klamoš), Šafařík (Lužec nad Cidlinou), Šusta (Lovčice), J. Tomeš (Roudnice B), Pavel Tomeš (Starý Bydžov), Vaníček (Nepolisy B), Vlkanova (Třebeš B), Vobořil (Myštěves B), Zikl (Libčany B), Žilka (Nový Bydžov C).

Gól kanonýři – Hradecký Votrok okresní přebor: 12 – Schubert (Skřivany), 11 – M. Stránský (Kosičky), 10 – J. Havlena (Myštěves), 9 – Žaloudek (Kosičky); CK Votrok III. třída: 16 – V. Čihák (Lhota pod Libčany), 11 – Donát (Kosičky B), Hegr (Lhota pod Libčany), 10 – Šusta (Lovčice), Vaníček (Nepolisy B); Jako IV. třída A: 14 – Mokrý (Libčany B), 8 – Benák (Černilov B), Kouba (Jeníkovice); Jako IV. třída B: 8 – Malý (Lužec nad Cidlinou), 7 – Čížek (Myštěves B).

Branky: Celkem v 21 zápasech padlo 80 gólů (D 42, H 38), okresní přebor: 22 (D 14/H 8), III. třída: 33 (17/16), IV. třída A: 13 (4/9), IV. třída B: 12 (7/5).

Branky za 13 kol: okresní přebor 371 (227/144), III. třída 459 (258/201), IV. třída A 199 (109/90), IV. třída B 185 (119/66), celkem 1214 (713/ 501).

Pokutové kopy: Celkem rozhodčí nařídili 7 penalt (3 pro domácí a 4 pro hosty). Proměnili (4): Brzek (Skřivany), Doležal (Kunčice B), V. Mokošín (Nový Bydžov C), Beneš (Lužec nad Cidlinou); nedali (3): viz Smolaři kola.

Žluté karty v kole: Celkově rozhodčí udělili 63 ŽK (domácí 33, hosté 30), okresní přebor 25 (12/13), III. třída 24 (12/12), IV. třída A: 2 (2/0), IV. třída B: 12 (7/5).

Žluté karty celkem: okresní přebor 298 (142/ 156), III. třída: 258 (122/136), IV. třída A: 95 (45/50), IV. třída B: 100 (45/55); celkem 751 (354/397).

Červené karty v kole: celkem 3 (D 2/H 1) – Finke (Dohalice), Šulc (Ohnišťany), Tomáš (Lhota pod Libčany).

Červené karty celkem: 45 (19/26).

Divácká návštěva v kole: okresní přebor 415 (průměr 59), III. třída 312 (45), IV. třída A: 135 (34), IV. třída B: 120 (40), celkově vidělo 21 zápasů 982 diváků (průměr 47).

Diváci celkem: okresní přebor 7013, III. třída 5573, IV. třída A 2810, IV. třída B 2079. V ročníku 2016/2017 vidělo zápasy celkem 17.475 diváků.

Návštěva kola: 90 Skřivany – Slavia Hradec Králové B.

Sestava 13. kola OP dospělých

Žarnovský (Kosičky) - Vlach (Třebeš B), Brzek (Skřivany), Tušic (Stěžery) - Špaček (Slavia Hradec B), Košťál (Dohalice), Karlík (3, Probluz), Zákravský (Kunčice B) - J. Havlena (4, Myštěves), R. Bělina (2, Cerekvice), Žalský (2, Syrovátka)

Lubomír Douděra