V klidném středu tabulky se nachází po podzimní části fotbalového krajského přeboru Lhota pod Libčany. Řeklo by se, že v této obci nedaleko Hradce Králové může panovat spokojenost, ovšem v případě lodivoda PETRA HRABÍKA tomu tak není. „Měli jsme získat o nějaký bod víc. V některých duelech hráči neodvedli výkon, jenž by odpovídal mým představám,“ řekl kouč.
 
 
Naplnila podzimní část vaše představy?
Úplně spokojený nejsem, i když umístění se zdá lichotivé. Myslím si, že jsme mohli mít ještě o nějaký ten bod víc. V některých zápasech jsme neodvedli výkon, který by nám slušel a odpovídal by mým představám. Jsem trenér, který je ne vždy spokojen a má vysoké cíle. Ovšem, když se podíváme na tabulku, tak Lhota nikdy takhle vysoko nebyla. Takže v jádru by mohli být všichni spokojeni, jenže já tak úplně nejsem. Mohlo by to být lepší.
Na druhou stranu jste kádr v létě nijak neposílili, spíše někteří fotbalisté odešli, takže jste si asi nedávali vyšší cíle…
Nedávali. Celkově jsme chtěli stabilizovat kádr a pohybovat se v klidných patrech tabulky. Chtěli bychom mužstvo připravit, aby hrálo příští rok v horní části tabulky nebo alespoň hodně zlobilo favority.
Je zajímavostí, že jste dobře hráli s favorizovanými týmy, ale s těmi papírově slabšími vám to moc nešlo. Čím to?
Náš styl je takový, že nám vyhovuje hra do otevřené obrany. Nemáme takové mužstvo, které by tvořilo a vymýšlelo proti týmům ze spodku tabulky. Vyhovuje nám, když soupeř chce hrát fotbal a my můžeme ze zabezpečené obrany podnikat nebezpečné protiútoky. Máme na to ty správné typy fotbalistů. Naopak, dělají nám problémy mančafty, které k nám přijedou bránit. Těžko se proti nim prosazujeme.
Byli jste mnohem úspěšnější venku. Přičítáte to jenom tomu, že jste brejkové mužstvo?
Je to tím, že většina fotbalistů ve Lhotě jsou rychlostní typy, kterým vyhovuje podnikat rychlé kontry. Tento styl nám vyhovuje a je nám vlastní. Proto vyhráváme spíše venku.
Naopak v domácím prostředí se vám moc nedařilo…
Náš projev doma nebyl rozhodně podle mých představ. Chybí nám nějaký špílmachr, který by v pravých chvílích podržel a rozdělil míč. Musíme zlepšit herní kvalitu jednotlivých fotbalistů, abychom v domácím prostředí byli podstatně úspěšnější než doposud. Také by to chtělo posílit tým o dva až tři kluky, kteří by nám v tomto směru pomohli. My máme hráče, kteří chtějí hrát dopředu, ale někdy jim chybí trpělivost. V zápasech na našem hřišti je zapotřebí nehnat vše jen do útoku, ale i konstruktivně přehrát soupeře.
Střelecky se na výsledcích podílel celý tým rovnoměrně. Chtěl byste přesto z jednotlivců někoho vyzdvihnout?
Bylo něco během podzimu, co by vás něpotěšilo?
Zklamal mě přístup hráčů k utkáním, ve kterých jsme se slabšími soupeři nebodovali.
Jak se bude podle vás soutěž dál vyvíjet?
Mám pocit, že favorit je jasný a neměnný. Je jím Nový Bydžov, má mužstvo, které by rozhodně mělo působit v divizi. V boji o sestup to bude složité. Přepychy se na konci podzimu zmátořily. Problémy se záchranou budou mít zřejmě v Kostelci nad Orlicí, možná v Doudlebách nad Orlicí, ale určitě v Libáni. Černilov se podle mého úsudku na jaře výsledkově zvedne. Bude hodně záležet, jak ohrožené týmy posílí a zapracují na své výkonnosti v zimní přestávce.
Nacházíte se v klidném středu tabulky, s čím tedy půjdete do jarní části?
Půjdeme do ní s cílem pokusit se propracovat v tabulce ještě o nějaké to místo výš. Můj ideál by byl, abychom na konci sezony atakovali čtvrté místo.
 
Bude k tomu směřovat i případné posílení kádru?
Prvořadě k tomu bude směřovat zimní příprava, ale samozřejmě i posílení kádru. Hostování u nás zřejmě ukončí Bitomský a budeme za něj hledat náhradu. Chtěli bychom sehnat konstruktivní fotbalisty a hráče do koncovky, to znamená nějakého střelce.
Na co se hlavně zaměříte v zimní přípravě?
Zaměříme se na to, abychom zvládali lépe utkání s papírově slabšími soupeři. Bojovnost nám ani tak nechybí, bude tedy spíše potřeba zapracovat na herní kvalitě. V žádném případě však nesmíme mít po podzimu nos nahoře.