Dalšími zápasy pokračovaly fotbalový krajský přebor a I. A třída.

Krajský přebor

Česká Skalice – Libčany 0:2

Miloš Koblížek, trenér Libčan: „Proti houževnatému domácímu týmu jsme odehráli další dobrý zápas. Z řady gólových příležitostí se nám podařilo skórovat dvakrát a odvážíme si tři cenné body. Pokračuje série našeho brankáře Tošovského bez inkasovaného gólu. Na sobotní utkání doma s Broumovem se musíme co nejlépe připravit. Za výkon v České Skalici chválím celý kolektiv."

Nový Bydžov B – Týniště n. O. 0:1

Martin Firbacher, trenér Nového Bydžova B: „Viděli jsme nadprůměrné a vyrovnané utkání v solidním tempu. V první půli nedali velké šance Komárek a Bastin. Po přestávce dobrý fotbal pokračoval a bylo jasné, že rozhodne jediná chyba. Tu jsme bohužel udělali my a zkušený Merganc našim mladíkům ukázal, jak naložit s vyloženou příležitostí. Hosté potvrdili tabulkové postavení, jejich mužstvo je prošpikované zkušenými hráči. Náš tým však nedal nic zadarmo, a tak prohra byla se vztyčenou hlavou. Chválím Dudlu a Šorma."

Slavia Hradec – Police n. Met. 5:1

Josef Pleskot, trenér Slavie: „Byla to naše jednoznačná záležitost. Jsem rád, že moji svěřenci přistoupili k utkání zodpovědně. Naše stálá převaha byla vyjádřena brankově. Některé příležitosti ještě zůstaly nevyužity. Za zmínku stojí, že jsme dvakrát nastřelili tyč a neproměnili dva samostatné nájezdy."

Lhota p. L. – Olympia Hradec 1:1

Josef Petera, trenér Lhoty pod Libčany: „Derby se muselo všem líbit. Opět jsme selhali v koncovce ve čtvrté minutě, kdy Bednář neproměnil snad milionovou šanci. Hloupostí jsme nechali stopera hostů vstřelit gól a tak jsem o přestávce musel zvýšit hlas. Po změně stran jsme vyrovnali i díky změně počasí. Asi pět minut pršelo. Hosté měli více šancí, nás podržel gólman Martinovský, a tak se zrodila pro nás asi šťastná remíza. U našich kluků mi chybělo srdíčko ze zápasu v Polici. Hosté doplatili na tvrdou a záloudnou hru dvěma červenými. Předzápasové divadlo ohledně nominace sudích dopadlo tak, že červenou kartu by měl dostat i rozhodčí Novák se svými asistenty, neboť zápas na obě strany nezvládli a duelu s nábojem na vysoké úrovni uškodili."

František Bárta, vedoucí mužstva Olympie: „V derby jsme jednoznačně ztratili nejen dva body, ale i dva hráče. Po celou dobu jsme na trávníku dominovali a je jen škoda, že jsme kromě branky nedokázali proměnit další jasné příležitosti. Zajímavostí zápasu bylo, že lhotecký Leonardo da Vinci (trenér) byl převlečen do dresu, dokázal svůj tým řídit z lavičky, dostal žlutou kartu a o poločase ještě stihl pokropit vápno před oběma brankami."

Nový Hradec – Kratonohy 1:4

Petr Silbernágl, trenér Nového Hradce: „Vyšel nám vstup do zápasu, kdy jsme se ujali vedení. Je velká škoda, že další naše dobré příležitosti zůstaly nevyužity. Soupeř poté během pěti minut dokázal dvakrát skórovat, a do kabin tak odcházel v dobré náladě. Do druhého dějství jsme šli s cílem alespoň vyrovnat. Vytvořili jsme si tlak, ale ke gólu to nevedlo. Výsledkem byla pouze nastřelená tyč. O osudu zápasu definitivně rozhodla využitá standardní situace soupeře, který z trestného kopu přidal třetí gól."

Karel Vítek, trenér Kratonoh: „I když výsledek vypadá jednoznačně, lehké utkání to rozhodně nebylo. Mohlo skončit třeba 10:1 pro nás, ale také 4:4. Měli jsme špatný úvod a hned ve 4. minutě jsme lacino inkasovali. Naštěstí jsme se brzy otřepali a do 11. minuty jsme po pěkných kombinacích otočili skóre na 2:1. Druhý poločas byl nervózní. Domácí urputně bojovali a trefili tyčku. Uklidnění do našich řad přinesly až zasloužené dva rychlé góly okolo 75. minuty. Hráčům patří poděkování, k utkání přistoupili zodpovědně."

I. A třída

Chlumec n. C. – Předměřice n. L. 2:1

Chlumec: Kukal – Drahorád, Kopecký, Beneš – Tomášek, Pilař (31. Bráborec), Miške, Kučera (89. V. Rusín) – J. Černohlávek, Hanuš (69. Koliáš), J. Jelínek (80. Hermann). Předměřice: Pavliš – Jiroušek, Vejprava, L. Ponikelský, Hronek – Hlavatý, Šmarda, T. Ponikelský, Paizker – Voborník, Dlabáček. Střídali: Vyleťal za Jirouška, Jaroš za Hlavatého, Bareš za Voborníka.

Miroslav Švadlenka, trenér Chlumce: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a během patnácti minut jsme si vytvořili několik dobrých příležitostí, které jsme však neproměnili. Soupeř nás potrestal z ojedinělého protiútoku. Nerozhodný poločasový výsledek zařídil v 45. minutě z trestného kopu Kučera. Do druhé půle jsme vstoupili rozpačitě, ale s přibývajícím časem jsme měli navrch a zaslouženě jsme zvítězili. Děkuji týmu za bojovnost, chlumeckým fandům za úžasnou kulisu. Zvláštní pochvalu zaslouží výborný Kučera."

Josef Bouček, trenér Předměřic: „Utkání rozhodla větší vůle po vítězství a dvě krásné branky domácích. Sice jsme se ujali vedení, ale to jsme bohužel před přestávkou ztratili. Druhá půle byla z naší strany nepovedená. Chybělo nám nasazení a hlavně klid do kombinace. Míč jsme spíše vodili a hned odevzdávali domácím. To nás dostávalo pod tlak, který soupeř korunoval druhou brankou. Je to škoda, neboť kdybychom zopakovali alespoň částečně výkon z minulého zápasu, mohli jsme bodovat. Místo toho jsme jeli domů s prázdnou."

Ohnišov – Roudnice 1:3

Roudnice: Tomek – Vlnas, Mikan, Samšeňák – Jan Krejcar, Vlasák, Slezák, Pajgrt (34. Jakub Koblížek), Jakub Krejcar – Bednář (82. Zasadil), Kmoníček (75. Koudelka).

Vladislav Koudelka, trenér Roudnice: „V týmu panuje pohoda a do Ohnišova jsme jeli s cílem bodovat, přestože nám chyběl špílmachr Hůlka. Na malém hřišti jsme se po pěkných kombinacích dostali do dvoubrankového vedení. Do přestávky jsme mohli náskok ještě zvýšit. Bohužel nám nebyla uznána branka na 3:0 a další dvě šance jsme neproměnili. Do druhé půle jsme vstoupili vlažně a domácí snížili. Poté nás chvíli zlobili, ale dvacet minut před koncem jsme z penalty přidali třetí gól, a bylo rozhodnuto. Tři body určitě těší, naopak mrzí zbytečné vyloučení Jakuba Koblížka v závěru zápasu."

Třebechovice p. O. – Doudleby n. O. 3:1

Třebechovice: Rolejček – Andr (46. Zikl), V. Krejčí, Sláma, Hruška – Václavek (87. Janko), Kyral, Lochman (70. Kouba), Lukášek – Vích, Bíl.

Jan Rolko, trenér Třebechovic: „Po předchozích nezdarech jsem rád, že máme konečně tři body. V úvodu zápasu panovala na hřišti nervozita, ale postupem času se vše urovnalo. Výhru považuji za zaslouženou. Hosté si vyloženou šanci za celých devadesát minut nevypracovali."

Hořice – Černilov 2:0

Černilov: Ruml – Schwarzer, Urban, Hrubý, Zumr – Linhart, Hušek, Šrámek, Štěnička (76. Hlína) – Mindek (69. Bouchal, 85. Filip), Štěpánek (69. Čapek).

Petr Benák, asistent trenéra Černilova: „Soupeř nás přehrával téměř ve všech herních činnostech, zejména jeho přechod z obrany do útoku byl velice rychlý a přímočarý. Oba góly jsme dostali ze standardních situací. My jsme pár šancí také měli, ale nebylo nám souzeno dopravit míč do sítě. Hořice vyhrály naprosto zaslouženě a postup do krajského přeboru by jim neměl uniknout."

Vrchlabí – Kunčice 3:0

Kunčice: Soldán – Turek (24. Vik), J. Pechar, Vincour – Šulc, Charvát, Laštovička, Janata (83. P. Pechar) – Brzek, Vítek, Musil (79. Farka).

Petr Hypius, trenér Kunčic: „V první půli se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Bohužel po chybě našeho brankáře se domácí dostali do vedení. Ve druhém dějství již byl soupeř lepším týmem a zaslouženě získal tři body."   (pt, js)