„Nehráli jsme dobře, zvlášť v prvním poločase to nemělo šťávu a ještě jsme zbytečně inkasovali laciný gól. Druhý poločas už nasazením a bojovností vypadal lépe, ale stále chyběla herní kvalita. Směrem dopředu to bylo hodně upracované, nepřesné a kostrbaté."

Rekordní výsledek přinesl duel Nového Bydžova a Provodova.  Oslabení hosté i při narůstajícím skóre dohráli nepříjemně vyvíjecí se zápas se ctí a nedali nepatřičně najevo herní frustraci.

Chlumec na Cidlinou šlape jako dobře namazaný stroj, tentokrát pokořil vedoucí celek tabulky - Červený Kostelec prohrál podruhé v sezoně, stejně jako v Libčanech 0:3. Hosté, i bez tří hráčů základní sestavy (chyběla zejména zkušenost Havlíčka) se snažili o nátlakový fotbal, čehož domácí využili k brejkům.

Vynikající sérii drží i Rychnov nad Kněžnou, který se po dvou úvodních prohrách rozjel a jeho motor drží stále vysoké obrátky. Tentokrát převálcoval v okresním derby Dobrušku, když pětkrát úspěšně zařadil, na což soupeř nedokázal odpovědět ani jednou.  Dobruška nedala gól už počtvrté v řadě a má skóre 0:13.

Bažantnici zpustošil libčanský tajfun - hosté vedli v Lázních Bělohradě v 17. minutě už 4:0 a domácí trenér těžko rozdýchával hanebný přístup k utkání svých svěřenců.

Kostelci nad Orlicí se venku nevede, což se potvrdilo i v Orlické Kotlině, kde uspěla hradecká Slavia. Rušná byla zejména poslední desetiminutovka, kdy za stavu 1:0 padly tři góly na 3:1 a sudí Janeček vyloučil Řeháka.

Domácí prohrou s Hořicemi zdevalvovalo Nové Město nečekané tři body z Kostelce. Jeho herní převaha v I. poločase mu byla k ničemu, vytěžilo z ní jediný gól. Na přelomu poločasů nedokázalo pokrýt dva rohové kopy soupeře, po nichž inkasovalo (42. 46.). O tečku do prázdné branky se v 95. min. postaral Rozsévač při domácí „power play": brankář Holý zamířil do vápna soupeře při rohovém kopu a nedokázal doběhnout zpět.

Broumov jásal po vstřelení druhého gólu v sezoně, o přestávce spřádal plány na další a případnou první výhru v soutěži. Do tvrdé reality ho však po změně stran přivedl Pražák, který během šesti minut dvakrát trestal individuální chyby a Vysoká nad Labem dovedla zápas ke třem bodům.   (fr)

Událost kola

11 gólů Nového Bydžova do sítě Provodova je rekordem sezony; dosud to byly duely Provodov - Červený Kostelec 3:6 (7. kolo) a Jaroměř - Dobruška 7:1 (1.).

Zklamání kola

Už podruhé byl vyloučen kostelecký Řehák - poprvé ve 2. kole doma s Vysokou v 71. minutě, teď nedohrál duel Slavia Hradec - Kostelec a šel ven v 85. minutě.

Výrok kola

„Dopředu to bylo  hodně upracované, nepřesné a kostrbaté."
(Miroslav Jeník, trenér SK Jičín)

Střelci

10 branek - Koval (Č. Kostelec), 
9 - Hubička (Libčany), 
8 - D. Hlava (Č. Kostelec), 7 - Čenovský, Korenčík (oba Jaroměř), Blažej, 
6 - Holec (oba N. Bydžov), Hašek (Kostelec n. O.), M. Kučera (Chlumec n. C.), Počtýnský (Rychnov n. K.)

Krajský přebor - sestava 10. kola podle Deníku

Kukal (Chlumec n. C.) - Beneš (Chlumec n. C.), Palm (Hořice), Tomáš (Hořice) - Kollár (2, Libčany), Počtýnský (2, Rychnov n. K.), Holec (3, Nový Bydžov), Hubička (3, Libčany) - Hloušek (2, Slavia Hradec), Pražák (Vysoká n. L.), Korenčík (3, Jaroměř)

Hvězda kola: Jan Pražák (FK Vysoká nad Labem)