Na minulý rok by fotbalisté SK Libčany určitě co nejraději zapomněli. V červnu totiž sestoupili z krajského přeboru Královéhradecka a ani účinkování v podzimní části I. A třídy jim zdaleka nevyšlo podle jejich představ. Ve čtrnácti zápasech jen pětkrát zvítězili, dvakrát remizovali a sedmkrát odešli ze zeleného pažitu poraženi. To vše při pasivním skóre 15:22. V tabulce jim tak patří až jedenáctá příčka a v zimní přestávce čeká tým určitě hodně práce. Nejen o tom jsme hovořili s JANEM SCHEJBALEM, který působí ve funkci asistenta trenéra.
 
Po sestupu z krajského přeboru se proslýchalo, že fotbal v Libčanech zanikne. Všechno nakonec dopadlo k vaší spokojenosti jinak…
V dnešní době je fotbal hlavně o penězích a bez nich se nedá hrát ani na krajské úrovni. Jsem velmi rád, že před začátkem i v průběhu podzimu se nám podařilo sehnat sponzory, kteří pomohli rozpočet klubu naplnit. Díky nim fotbal v Libčanech neskončil.
Mnozí příznivci očekávali, že budete hrát o rychlý návrat, ale nestalo se tak. Proč?
Před začátkem podzimu jsme na postup určitě nepomýšleli. Naším hlavním cílem po sestupu z krajského přeboru bylo doplnit kádr a pohybovat se v horních patrech tabulky. To, že jsme nakonec skončili až jedenáctí, má několik příčin. Pronásledovala nás velká marodka, třeba z obranné čtveřice Svoboda, Svatoň, Schejbal, Kocián neodehrál podzimní část ani jeden hráč. Ve druhé polovině podzimu upadla i tréninková morálka. Bohužel se většinou jednalo o hráče, kteří to naopak nejvíce potřebovali. Umístění je proto takové, jaké je.
 
Na podzim jste se trápili v zakončení, kdy jste téměř v každém zápase zahodili několik jasných šancí a zbytečně tím přišli o několik bodů…
Proč tomu tak skutečně bylo, to se budete muset zeptat našich útočníků. Každopádně jsem tolik zahozených stoprocentních příležitostí ještě neviděl. Kdybychom jich proměnili alespoň třetinu, tak jsme na postupových příčkách.
 
Souhlasíte s tím, že někteří hráči dosud zůstali svými výkony za očekáváním?
Naprosto. Ale jen oni sami vědí, kteří to byli. Doufám, že po absolvování zimní přípravy nastane obrat k lepšímu a promítne se to pozitivně i do našich výsledků.
Přes to všechno je někdo, kdo vás svými výkony dokázal alespoň trochu potěšit?
Tahounem mužstva byl určitě Rensa, který zároveň prokázal své kvality. Spolehnutí bylo také na Wilda, Tušice a Adlafa, nesmím zapomenout ani na brankáře Šejbla s Pleskotem. Slušný výkon si v závěru podzimu zkazil zbytečným vyloučením Svatoš.
 
Na jaře vás zřejmě čeká boj o záchranu. Na předposlední Miletín máte náskok pouhých šest bodů. Je to dostačující?
Boj o záchranu si rozhodně nechceme připustit. Mužstvo chceme v zimě vhodně doplnit, absolvovat kvalitní přípravu a skončit po posledním kole ve vrchní polovině tabulky. Soutěž je hodně vyrovnaná, prakticky každý může porazit každého.
Jak vyplníte probíhající zimní přestávku?
Už jsem naznačil, že příprava bude hodně náročná. Proběhne v domácích podmínkách, kdy využijeme vlastní hřiště s umělým osvětlením. Využijeme i nafukovací haly ve Stěžerách, dále absolvujeme soustředění v Krkonoších, kde se zaměříme hlavně na fyzickou kondici. Ke slovu přijdou i přátelské zápasy. Hrát budeme zimní turnaj na umělé trávě v Pardubicích a další přípravná utkání jsou v jednání. Hodně bude záležet i na počasí, ale to snad bude fotbalistům přát.