Fotbalisté Libčan sídlí
po podzimu I. A třídy
na prvním místě.

Spokojen s účinkováním svých svěřenců byl pochopitelně i trenér MILOŠ KOBLÍŽEK.

Když jste v létě usedl na lavičku v Libčanech, očekával jste, že podzim dopadne tak skvěle?
Když to řeknu upřímně, tak jsem nečekal, že budeme po podzimu v čele a že budeme mít desetibodový náskok na třetí Třebechovice. Mým přáním bylo hrát o přední příčky.

Vrátil jste se do známého prostředí, kde jste v minulosti působil jako hráč. Byla to výhoda?
Výhodou bych to nenazval. Do Libčan jsem se vrátil po osmi letech. Prostředí sice znám, ale kádr byl pochopitelně jiný, takže jsem musel všechny hráče nejdříve poznat. Na druhou stranu jsem byl rád, že mi na spolupráci kývl můj bývalý spoluhráč Milan Šimek, který dělal v minulé sezoně asistenta Janu Schejbalovi a ve funkci pokračuje i nyní.

Kde spatřujete hlavní příčiny úspěchu?
Do mistrovských bojů jsme měli na přípravu pouze měsíc. S mým asistentem jsme chtěli vytvořit hlavně dobrou partu, která je v kolektivním sportu důležitá, a také jsme chtěli zapracovat na fyzičce a herním projevu. Myslím, že vše se povedlo. Až na závěr sezony byla tréninková účast a morálka dobrá, takže i v těchto věcech lze spatřovat náš úspěch. V neposlední řadě jsem rád, že k nám v létě přišli zkušení fotbalisté Jelínek a Rensa, kteří velice dobře zapadli do kolektivu.

Máte nejlepší obranu i útok. To vás jistě těší, že?
Naše obrana v čele s brankářem Tošovským obdržela jen sedm branek, což je dobrá vizitka. Je to ale zásluha celého mužstva, nikoliv jen obrany. Směrem dopředu byla naše hra rovněž dobrá, dvaačtyřicet vstřelených branek mluví za vše. Stále je ale co zlepšovat. Poslední podzimní zápasy nám ukázaly i některé špatné věci, které je potřeba přes zimu odstranit.

Na třetí Třebechovice máte již desetibodový náskok. Jiný cíl než postup do krajského přeboru již nemůžete mít…
Nechceme se za nic a nikoho schovávat. Pravdou ale je, že do role favorita jsme se svými výkony pasovali vlastně sami i vy novináři nás už vidíte v přeboru. Podívejte se, kdybych mluvil o něčem jiném než o postupu, byl by to vlastně alibismus. Pevně věřím, že v jarní části udržíme postupovou příčku a skončíme nejhůře do druhého místa. Soutěž máme velmi dobře rozehranou a v odvetách chceme náš odstup od ostatních pronásledovatelů pečlivě hlídat.

Co na současné postavení říká předseda klubu Jan Schejbal? On sám si před sezonou přál skončit do čtvrtého místa. Pochválil vás?
Tato otázka by spíše slušela jemu. Myslím si, že s našimi výkony a výsledky je spokojen. Jak jsem již řekl, máme to dobře rozjeté, ale nesmíme usnout na vavřínech. Dvanáct jarních zápasů bude určitě hodně náročných a musíme se na ně co nejlépe připravit.

Myslíte, že kádr zůstane pohromadě? Určitě bude o některé vaše hráče zájem z jiných klubů. Počítáte případně s posílením?
Kádr zatím zůstává pohromadě, o žádných odchodech nevím. V průběhu sezony se mužstvo stabilizovalo, i když někteří hráči z důvodů pracovních povinností, zranění, konkurence či z osobních důvodů v klubu skončili. Naopak přišli Jedlička s Novotným. Přesto byl náš kádr poměrně úzký. Věřím, že do zimní přípravy již naskočí uzdravení Adlaf, Svoboda a Pavelka. Na zkoušku přijdou i noví hráči. Uvidíme, jak se prosadí. Každopádně potřebujeme zvýšit konkurenci, která nám ke konci chyběla.

Jakou úroveň měla podzimní část soutěže z celkového pohledu?
Podle mého názoru celková úroveň A třídy není zase tak špatná. Je zde řada kvalitních mužstev, která produkují dobrý fotbal. Mám na mysli Dvůr Králové B, Třebechovice nebo hradeckou Slavii. Tady bych hledal naše největší konkurenty v boji o postup. Samozřejmě ale může překvapit i úplně někdo jiný. Uvidíme.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Začínáme již šestého ledna. Trénovat budeme převážně v domácích podmínkách. Zpestřením pro hráče bude spinning a zimní turnaj v Chrudimi. V únoru absolvujeme také soustředění.

Co říci na závěr?
Chtěl bych poděkovat našemu výboru v čele s panem Schejbalem za vytvoření kvalitních podmínek. Za skvělý podzim patří velký dík celému mužstvu, mému asistentovi Milanu Šimkovi a samozřejmě našim báječným fanouškům. Ve všech zápasech nás mohutně povzbuzovali a mají velký podíl na tom, že jsme tam, kde jsme. Takže díky hoši.

Jan Skalička