Nasypat čtyři góly Liberci, to stojí za sukces! Fotbalisté Hradce Králové si ve třetím přípravném zápase podali tým, který se v příštím měsíci pokusí probojovat do Evropské ligy. „Votroci" vyhráli 4:3. Trenéři dali šanci kompletnímu kádru.

Byla to jízda. Skončil první poločas a ve sportovním areálu v Nymburce svítily na ukazateli stavu dvě velké trojky. Liberec třikrát vedl, Hradec pokaždé odpověděl. Dvakrát přišla reakce hned za minutu. To když na 2:2 srovnával Schwarz a na 3:3 Pavel Černý.

„Liberec na nás vletěl. Hrál agresivně, důrazně, měl rychlý přechod do útoku a nám to činilo obrovské problémy. Prvních dvacet minut určitě. Díky tlaku, který soupeř vytvořil, jsme byli nepřesní a ztráceli spoustu míčů. Naštěstí jsme se s tím v průběhu zápasu srovnali," hodnotil první poločas trenér Bohuslav Pilný.

Tři gólové zásahy mu vykreslily úsměv na tváři. Hradec se oproti víkendu, kdy na turnaji v Benátkách nad Jizerou zazdil několik solidních možností, v koncovce výrazně zpřesnil.

„I když soupeř byl obrovsky nepříjemný, vstřelili jsme mu celkem čtyři branky. Aspoň víme, že i tak kvalitní celky jdou překonat," pochvaloval si Pilný.

Ve druhém poločase jeho tým vyrovnal hru a hned v jeho úvodu rozhodl o konečném výsledku 4:3 Pázler, jenž se doposud trefil v každém přípravném utkání, do kterého zasáhl.

„Po změně stran jsme byli lepší, ale také to bylo tím, že Liberec nechal na hřišti stejnou jedenáctku, zatímco my jsme to kompletně vyměnili. Pro nás to byl strašně užitečný zápas. I přes pozitivní výsledek jsme dostali školení, jak to v lize vypadá a bude vypadat," pronesl kouč „votroků".

Pilný si vyzkoušel různé varianty v sestavě. Třeba Milan Černý, který je v Hradci na testech, se objevil na kraji obrany, Libor Žondra si na hrotu vyzkoušel spolupráci s Pázlerem. „Černý na tomto postu odehrál některá utkání v Turecku. Myslím si však, že pro nás bude platnější výš. A kluci v útoku? Chtěli jsme, aby Libor byl trochu pod Pázlerem, zatím to mělo k ideálu daleko," dodal Bohuslav Pilný.

Hradec Králové - Liberec 4:3

Fakta – branky: 25. Vlkanova, 27. Súkenník, 43. Černý, 56. Pázler – 26. a 42. Hadaščok, 7. Bartl z pen.
FC Hradec Králové – I. pol.: Ottmar – Holeš, Plašil, Nosek, Mudra – Janoušek, Schwarz – Malinský, Vlkanova, Súkenník – P. Černý. II. pol.: Lindr – M. Černý, Bederka, Chleboun, Mareš – Vobejda, Trubač – Zorvan, Žondra, Shejbal – Pázler. Trenér: Pilný.
Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Pokorný, Karafiát, Heppner – Obročník (62. Machuča), Folprecht – Bartl (62. Bláha), Da Silva, Ševčík – Hadaščok. Trenér: Trpišovský.